Jump to content



βοηθεια σε 'περιπλοκη' συνδεση καμερων κ tv κ οθονης κ πισι...


abarth

Recommended Posts

λοιπον

εχω τα εξης που θελω να ειναι οι 'εισοδοι':

1. καμερα με εξοδο σε s-video

2. καμερα με εξοδο σε usb2.0

3. καλωδιο τηλεορασης (το κλασσικο)

τι θελω να κανω:

(α) ολα αυτα να μπορουν με εναλλαγη(προφανως χειροκινητη) και χωρις χρηση υπολογιστη αν γινεται να 'μπαινουν' σε μια tft οθονη υπολογιστη (δλδ χωρις tuner)

(β) ολα αυτα ή εστω τα 1+2 να μπορουν να 'μπαινουν' σε εναν υπολογιστη ΩΣΤΟΣΟ να ειναι ευκολο (και σαυτο θελω καμια ιδεα) με ΜΙΑ σουιτα/εφαρμογη να λαμβανονται (με επιλογη απο τη σουιτα) εικονες ή βιντεακια απο την καμερα (1 ή 2, αναλογα ποια θα διαλεγω απο τη σουιτα) .....

καμια ιδεα;

για το (β) [ΧΩΡΙΣ την τηλεοραση] εχω σκεφτει το μετατροπεα svideo σε usb (avermedia νομιζω) για την καμερα 1 και ετσι την εισοδο μεσω ενος usb hub στον υπολογιστη και των 2 καμερων με ξεχωριστο usb καλωδιο η καθεμια (τελικα) ... ωστοσο ετσι χανω το (α) ε; ....

περιμενω ιδεες (σκοπος ειναι να γινονται και η (α) και η (β) λυσεις , οχι μονο η μια...)

....

η (γ) εναλλακτικη λυση(εφοσον δεν γινεται η (α) και η (β) ειναι:

η καμερα 1 να μπορει να δινει και στο πισι και στο monitor (tft)

η τηλεοραση(το καλωδιο) να δινει στο monitor (tft)

η καμερα 2 να δινει μονο στο πισι (οχι στο monitor tft)

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο τηλεόρασης σε TFT οθόνη ? Για να βλέπεις τι ? Αν θές να βλέπεις τηλεόραση, χωρίς TV Tuner δεν νομίζω ότι γίνεται. Για το (1) και το (3) με ένα εξωτερικό tv tuner είσαι κομπλέ. Για το (2) χωρίς υπολογιστή χλωμό το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.