Jump to content



Απομακρυσμενο Sharing Media Player


aioannou

Recommended Posts

Καλησπερα,

μηπως γνωριζει καποιος πως μπορω να κανω share το media player μου και να ακουμε μουσικη 2 ατομα ο καθενας απο το σπιτι του?

Δηλαδη να βαζει καποιος το playlist και να ακουμε συγχρονος και οι 2 το ιδιο?

Γενικα και αλλος τροπος να υπαρχει με ενδιαφερει και ας μην ειναι το media player.Καμια ιδεα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση τοπικού LAN μπορει να γίνει με τον τελευταίο Media Player.Σε περίπτωση που θες να το κάνεις διαδικτυακά θα πρέπει να φτιάξεις ένα VLAN. Για να είμαι περισσότερο ακριβής με αυτό τον τρόπο μοιράζεσαι το library του Media Player, δεν κάνεις broadcast οτι ακους εσύ. Υπάρχει βέβαια τρόπος και για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Diogenhs [Σήμερα, στις 11:54]

Σε περιπτωση τοπικού LAN μπορει να γίνει με τον τελευταίο Media Player.Σε περίπτωση που θες να το κάνεις διαδικτυακά θα πρέπει να φτιάξεις ένα VLAN. Για να είμαι περισσότερο ακριβής με αυτό τον τρόπο μοιράζεσαι το library του Media Player, δεν κάνεις broadcast οτι ακους εσύ. Υπάρχει βέβαια τρόπος και για αυτό.

Καταρχας ευχαριστω πολυ,

μπορεις να μου πεις κατα ποσο ειναι κατι ευκολο

να δημιουργηθει το VLAN και αν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα προγραμματάκι που φτιάχνει VLAN εύκολα αλλά μου διαφεύγει αυτή την στιγμή το όνομά του. (θυμίζει Ιαπωνική λέξη). Θα το βρω και θα ενημερώσω. Αν μέχρι τότε το θυμηθεί κανένας άλλος ας ποστάρει.

Το broadcasting μέσω winamp ειναί αρκετά εύκολο και το link του admin είναι κατατοπιστικότατο νομίζω.

PS .38-.45 ωράιο avatar.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.