Jump to content



απενεργοποιηση laptop


Ghost O/C

Recommended Posts

παιδια εχω ενα laptop και δεν μπορω να το απενεργοποιησω

το ανοιγω σημερα και καθωσ φορτωνει τα windows, λογω μπαταριασ εσβησε

υστερα το βαζω στο φορτιστη και το ανοιγω αφου φορτωνει τα winows κανει εναν ελεγχο στο σκληρο μετα μπαινει κανονικα, ομωσ τωρα οταν πηγαινω να το κλεισω φτανοντας στο σημειο(οι ρυθμισεις σασ αποθηκευονται στον σκληρο) κολαει εκει και για να τον κλεισω του βγαζω την μπαταρια

χαρακτηριστικα

acer aspire 3050

mobile AMD sempron 3400

512ddr2

ati radeon xpress 1100

windows xp home

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Ρε μήπως έχετε vista και πατάτε απλά το κόκκινο κουμπί;

μα και ετσι να ηταν θα τους εβαζε το μηχανημα σε αναμονη,δεν θα κολλαγε. και επισης ο ghost O/C αναφερει στο πρωτο ποστ του οτι τρεχει win xp home...

Παρακαλω τους διαχειριστες του TheLab.gr να ριξουν ban 3 εβδομαδων στον jpavly γιατι δεν διαβαζει τα ποστ και σπαμμαρει.:jump1: :happy2: :hehe::p :P :worship:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το προβλημα δυστυχως ξαναεμφανιστηκε και εκανε ζημια

οταν κολησε στο ιδιο σημειο δηλαδη(οι ρυθμισεις σασ αποθηκευονται στον σκληρο)

και του εβγαλα την μπαταρια του κανω επανεκινηση και μολις παει να μπει στα xp μου εμφανιζει το εξης μηνυμα πωσ το αρχειο hall.dll εχει αλλοιωθει και χρειαζεται να βαλω ενα αντιγραφο του

τι να κανω

δεν θελω να τα ξαναεγκαταστησω γιατι θα χαθουν αρχεια και drivers τουσ οποιους δεν εχω :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να μη βγάζεις τη μπαταρία σε περίπτωση οποιουδήποτε κολλήματος,

κράτα το κουμπί του power για αρκετά δευτερόλεπτα πατημένο και θα κλείσει...

δεν είναι ο σωστός τρόπος αλλά για να μη βγάζεις και τη μπαταρία...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ghost O/C [Χθες, στις 20:14]

το προβλημα δυστυχως ξαναεμφανιστηκε και εκανε ζημια

οταν κολησε στο ιδιο σημειο δηλαδη(οι ρυθμισεις σασ αποθηκευονται στον σκληρο)

και του εβγαλα την μπαταρια του κανω επανεκινηση και μολις παει να μπει στα xp μου εμφανιζει το εξης μηνυμα πωσ το αρχειο hall.dll εχει αλλοιωθει και χρειαζεται να βαλω ενα αντιγραφο του

τι να κανω

δεν θελω να τα ξαναεγκαταστησω γιατι θα χαθουν αρχεια και drivers τουσ οποιους δεν εχω :)

Βάλε το CD των Windows και κάνε επιδιόρθωση! ΔΕΝ θα χαθεί τίποτα και σχεδόν σίγουρα θα λύσεις το πρόβλημά σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

οταν εβαλα το CD των Windows και το φορτωσε μου εβγαλε 3 επιλογεσ την εγκατασταση την επιδιορθωση και την εξοδο

πατησα επιδιορθωση και μου ειπε να πατησω εναν αριθμο αναλογα με την επιδιορθωση που ηθελα να κανω

παταω απο περιεργεια το 1 και υστερα το enter

μετα μου ζητησε τον κωδικο του administrator

με ολα αυτα μπερδευτικα :confused: αν μπορει καποιοσ να μου πει ακριβωσ τα βηματα που πρεπει να κανω:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα παιδια

να σας ρωτησω αυτες οι θερμοκρασιες σε λαπτοπ

σας φαινοντε λογικες ?

μιλάμε για acer aspire 5920g-602g25mn

δεν ειναι ασχημα για φορητο νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.