Jump to content



20'' SM2032BW γνωμες-απόψεις


nkoumo

Recommended Posts

Για πειτε γνωμες και αποψεις για την 20'' SM2032BW (299ευρω)

Τι διαφορές απο την SM206BW?

Δεν με ενδιαφερει τοσo τα games οσο τα χρωματα και οι φωτογραφιες.

Thanks

Y.Γ. ολες οι TFT εχουν το ιδιο refresh rate?

Link to comment
Share on other sites

Στις tft δεν παίζει ρόλο το refresh rate που τυπικά για ψηφιακή σύνδεση είναι 60Hz. Παίζει ρόλο ο χρόνος απόκρισης. Για τη χρήση που θέλεις πρέπει να αποφύγεις τα TN panels.

Link to comment
Share on other sites

Τοση μεγάλη διαφορά υπαρχει αναμεσα στις ΤΝ panels με τις υπόλοιπες? Για "νορμαλ" χρήση και επεξεργασια φωτο λετε να τις αποφυγω? Ρωταω διοτι οι άλλες εχουν διπλασιες τιμες χωρις να σου πεοσφέρουν τις αναλογες αντιθεσεις και χρονους αποκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nkoumo

Τοση μεγάλη διαφορά υπαρχει αναμεσα στις ΤΝ panels με τις υπόλοιπες? Για "νορμαλ" χρήση και επεξεργασια φωτο λετε να τις αποφυγω? Ρωταω διοτι οι άλλες εχουν διπλασιες τιμες χωρις να σου πεοσφέρουν τις αναλογες αντιθεσεις και χρονους αποκρισης.

Εκει περα παιζουν ρολο και τα πανελς.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κοίτα μια 17άρα και μια 19άρα με αναλύσεις 1280*1024 για να δεις ότι η 19άρα είναι πιο ξεκούραστη. Αν είσαι της λεπτομέρειας κοίτα και σε eizo κάτι. Πολλές φορές τα νούμερα λένε μόνο τη μισή αλήθεια. Τα πανελ της eizo έχουν τα πιο φυσικά και όμορφα χρώματα.

Να φανταστείς η L768 έχει λίγο καλύτερα χρώματα από NOKIA με diamondtron.

Την wide αλήθεια γιατί την θέλεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha

Για πανελ σου ειπαν. Εγω θα προσθεσω να αποφυγεις 20αρα οθονη και να προτιμησεις 22αρα που εχει την ιδια αναλυση και θα ειναι πιο ξεκουραστη.

θα συμφωνησω...ειμαι με την 226BW απο προχθες και εχω παθει την πλακα μου...

Link to comment
Share on other sites

την συγκεκριμένη οθονη την έχω εδω και περίπου 1 μήνα. την έχω συνδεμλενη με το xbox 360 και αποδίδει κατι παραπάνω απο τέλεια. και απο χρώματα επίσης μου φάνικε παρα πολύ καλή.

Αν αποφασίσεις να την αγοράσεις ψάξε στο pixmania.com. ειναι ελληνικό site. εγώ απο εκεί την πήρα. αρκετά πιο φθηνά...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.