Jump to content



Συνδεση Η/Υ με τηλεοραση


tenoros

Recommended Posts

Γεια σας..

Εχω ενα laptop Sony Vaio και μια LCD Samsung τελευταιας τεχνολογιας η οποια απο πισω εχει 2 θυρες usb.

Θα ηθελα να μου πειτε τροπους να συνδεσω ασυρματα αυτα τα 2..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tenoros [Σήμερα, στις 01:29]

Γεια σας..

Εχω ενα laptop Sony Vaio και μια LCD Samsung τελευταιας τεχνολογιας η οποια απο πισω εχει 2 θυρες usb.

Θα ηθελα να μου πειτε τροπους να συνδεσω ασυρματα αυτα τα 2..

Με τις usb δεν πρόκειτε να δείς τίποτα.

Λογικά θα έχει άλλες θύρες για σύνδεση Η/Υ.

Έχεις διάφορες επιλογές.

Για άψογη εικόνα αγόρασε καλώδιο σύνδεσης (ανάλογα με τις εξόδους/εισόδους φορητού και tv)

Για σχετικά καλή εικόνα καλώδιο svideo από το φορητό στην tv (αν έχει έξοδο svideo το φορητό, τα περισσότερα έχουν)

Το παραπάνω θα υλοποιηθεί και με τις ασύρματες συσκευές ΑΛΛΑ η ποιότητα θα υποβαθμιστεί ακόμα περίσσότερο.

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ότι τα παραπάνω είναι ΜΟΝΟ για μεταφορά εικόνας.

Για τον ήχο ή θα έχεις τα ηχεία του φορητού ή θα βάλεις άλλο καλώδιο ήχου από το φορητό στην tv.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Σήμερα, στις 00:52]

Το ασυρματο ειναι μπερδεμα. Χρειαζεσαι ειδικη συσκευη που θα στελνει το σημα ασυρματα σε δεκτη που θα εχει συνδεθει στην τηλεοραση.

Nαι κατι τετοιο ψαχνω..Ειχα δει ενα τετοιο συστημα σε μια καφετερια οπου δεν χρησιμοποιυσαν κανενα καλωδιο και δουλευε κανονικα...

Θα μπορουσες να μου πεις που μπορω να βρω μια τετοια συσκευη;Πως να την ζητησω;

Και μια ενδεικτικη τιμη αν ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85 [Σήμερα, στις 16:08]

Από ότι κατάλαβα θες το πρώτο από αυτή τη λίστα. Μάλλον αν περάσεις από εκεί θα σε βοηθήσουν παραπάνω...

Ναι ακριβως κατι τετοιο εψαχνα..:) :)

Σε ευχαριστω JohnG85 για την βοηθεια σου..

Επισης ευχαριστω οσους απαντησανε..

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει το τεταρτο απο την λιστα με το λαπτοπ και μια samsung 37αρα κα η μεταδοση ειχου και εικονας απο 2 δωματια διπλα ειναι καταπληκτικη,μου εκανε εντυπωση γιατι νομιζα θεμα για παρεμβολες.Απλως να ξερεις μονο με ατι θα δεις 1366χ768 στο s-video:...:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.