Jump to content



Forthnet+OTE vs Kαταναλωτης=10-0


JdCZT

Recommended Posts

Λοιπον εχω βαλει 1 mbit απο fothnet 3 ιουλιου για 6 μηνες...Πριν απο 5 εβδομαδες μου κοβεται για αγνωστο λογο...Πριν τους παρω κατεβαζω οδηγους (απο φιλο) για το F200 Crypto απο το site της Forthnet.Τους περνω τηλ και μου λενε θα το κοιταξουνε...μετα απο καμοια βδομαδα μου λενε να κατεβασω τους τελευταιους drivers απο τη crypto...το κανω δε δουλευει και τους ξαναπαιρνω τηλ...Εν το μεταξυ μου εβγαζε μνμ σφαλματος 721...επικοινωνουν μαζι μ μετα απο καιρο με ρωτανε τι και πως και μου λενε πως πρεπει να στειλω το F200 στη crypto...Στο μεταξυ μαθαινω πως αυτο ειναι προβλημα γραμμης του ΟΤΕ και πως αμα το ελεγα στη Forthnet θα εκανε αιτηση βλαβης γραμμης...Τους παιρνω τηλ. τους το λεω και οντως μετα απο 3 μερες με παιρνει τεχνικος του ΟΤΕ του εξηγω και μου λεει"καλα ρε φιλαρακι για μια δουλεια ενος τεταρου περιμενες ενα μηνα"...παρε και καταλαβε...με ειχε η Forthnet στο περιμενε για ενα μηνα και ρωταω σαν εφελης που ειμαι...μηπως θα παρω τα λ7 μου πισω ή θα μου παρατεινουν ενα ακομη μηνα τη συνδρομη...δε νομιζω.

Το κερασακι ομως ηρθε πριν απο μια ωρα...Εχωντας αποκαταστησει ο ΟΤΕ τη βλαβη μου σε μολις 3 μερες μετα απο μια εβδομαδα (δλδ σημερα) μου κοβεται και το ιντερνετ και η σταθερη τηλεφωνια...Ευτυχως το τηλεφωνο επανερχεται μετα απο κανα 20 λεπτο...Στο ιντερνετ εβγαινε περηφανο παλι το σφαλαμα 721 με ενα καινουριο φιλο σφαλαμ 6χχ δεν θυμαμαι καλα ,περι σφαλματος του modem...Αμεσως περνω τηλ απο τον ΟΤΕ υποθετωντας οτι καποιο μικροπροβλημα θα ειναι και θα επανελθει...και μου λενε"Με συγχωρειται αλλα η αιτηση δε μπορει να γινει απο εσας αλλα απο τη Forthnet και πρεπει να καλεσετε εκει...επειτα θα ειδοποιηθουμε εμεις""....Φτου λεω στη τυχη μου ειναι.Καθως καλουσα ομως τη Forthnet me 50-60 συνεχης επανακλησεις μηπως και πιασω γραμμη,εκει καπου στο 10 λεπτο αναμονης,βλεπω το μνμ "ΑDSL Connected" λεω δε μπορει συμβαινουν ακομα θαυματα...προσπαθω και ως δια μαγιας συνδεεται,χαρα εγω χοροπηδητα πυροτεχνηματα και λοιποι πανηγυρισμοι διακοπτονται αμεσως...Μετα απο καμοια 5 αρια αποσυνδεσεις εν τελει συνδεεται στα 768 (αν και εχω 1mbιt γραμμη).Στο τελος καπου στο 15λεπτο αναμονης το σηκωνουν το αναφερω και θα με παρουν ειπαν εντος της μερας(δεν υπαρχει περιπτωση τελευταια φορα που μου το ειπαν με πειραν μετα απο μια εβδομαδα)...Ουφ τα ειπα και ξεφουσκωσα η ψυχουλα

Link to comment
Share on other sites

αν τελικά και αρχικά έφταιγε ο ΟΤΕ για τη διακοπή της παρεόμενης υπηρεσίας

η Forthnet δεν έχει λόγο να επεκτείνει τη συνδρομή internet

αν πιστεύεις πως είναι δικό της το πρόβλημα να τους το πεις και θα το παρατείνουν

εμένα τουλάχιστον 2 φορές που έτυχε πρόβλημα στο δίκτυο της

οι χρόνοι πιστώθηκαν και με το παραπάνω στο τέλος της σύνδεσης ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.