Jump to content



Σπαστικό πρόβλημα με Firefox


CUSTOMADE

Recommended Posts

Λοιπόν,εχω τον Firefox 2,με τα τελευταία update και μπαίνω σε μια σελίδα να κατεβάσω κάτι αρχεία (τραγούδια συγκεκριμένα,που τα ανεβάζουν οι ίδιοι οι καλλιτέχνες δωρεάν).Τα τραγούδια λοιπόν,καμιά 20αριά ειναι μαζεμένα σε ένα αρχειάκι zip και τα κατεβάζω μέσω rapidshare.Μόλις η ολοκλήρωση του download φτάσει το 100%,κολλάει και δεν ολοκληρώνει το κατέβασμα.Δηλαδή δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα επειδή κολλαει το κατεβασμα στο 100%,και οταν πατάω να ανοίξω το αρχείο μου λέει οτι είναι κατεστραμένο.Το ίδιο συμβαίνει και με internet Explorer.Καμιά ιδέα,πρόταση,λύση κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

μου συμβαινει το ιδιο καμια φορα.

εξηγηση δεν μπορω να δωσω.

καποιες φορες η λυση ηταν να πατησω ''ακυρωση'' μολις εφτανε στο 100% και ''προσπαθεια ξανα''

στην ουσια δεν το κατεβαζε ξανα ολοκληρο αλλα ΑΜΕΣΩΣ ολοκληρωνε το αρχειο......σαν να τραβαγε αυτο που ελειπε.

τσεκαρα δισκους για bad sectors

(μηπως και υπηρχε προβλημα το σημειο που σωζονται τα downloads)

τσεκαρα ρυθμισεις σε modem-router.....

εκανα καθαρη εγκατασταση νεου Firefox

απλα ακομα δεν εχω βρει λυση.

μια τυχαια ερωτηση......ισως ομως και οχι τοσο τυχαια.....Forthnet2play?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει ο firefox απλά αργεί πάαααααρα πολύ να το κάνει copy από την cache του στο σημείο που επιλέξατε να γίνει η αποθήκευση. Το είδα κι εγώ εχθές με ένα αρχείο 2.5gb όπου το περίμενα περίπου 15 λεπτά να ξεκολλήσει. Μέχρι να τελειώσει αυτό.. σέρφαρα με explorer :sick:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.