Jump to content



Συνδεση ηλεκτρικης!


agentsmith

Recommended Posts

Παιδια βοηθεια και ιδεες!εχω κατεβασει το guitar rig 3,συνδεω την κιθαρα μου και παιζει!το προβλημα ειναι οτι εχει καθυστερηση 2 sec για να βγει ο ηχος με την παραμορφωση και τα εφεδακια!Πειτε μια καρτα ηχου που θα μειωσει αυτην την καθυστερηση!σε λογικη τιμη(<=60 ευρω)ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που θες από πολύ δύσκολο έως απίθανο...κάρτες με (σχεδόν) μηδενικό latency πάνε αρκετά παραπάνω.

Στα ~100 ευρώ υπάρχει η m-audio 2496 που είναι αρκετά αξιοπρεπής (απ'οτι θυμάμαι που μου έλεγε ο Makis Hourdakis πριν καιρό).

Link to comment
Share on other sites

τι κάρτα ήχου έχεις τώρα?

παλιά το είχα ψάξει και εγώ το θέμα με το guitar rig,αλλά δεν μου άρεσε η ποιότητα ήχου που έβγαζε...νομίζω για να μειώσω το lag είχα βάλει τους asio4all drivers

διαβασε για αυτούς εδώ:http://www.head-fi.org/forums/showthread.php?t=223586

δυστυχώς δε θυμάμαι περισσότερα (:tomato: )θα πρέπει να το ψάξεις λίγο....εγώ έχω μία soundblaster audigy2zs

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε πάντως τους asio4all drivers,επέλεξε τους από το μενού του προγράμματος και βάλε το sample rate στα 64....λογικά θα έχεις λιγότερο latency.

πάντως θυμάμαι ότι τον επεξεργαστή μου τον έφτανε στα όρια του,οπότε αν έχεις καλό cpu θα βοηθήσει λίγο..

για περισσότερα δες και στο forum της native instrumentshttp://www.native-instruments.com/forum_us/archive/index.php/f-75.html

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα της κιθάρας είναι χαμηλό για το line-in της κάρτας ήχου, οπότε πρέπει να μπει στη μέση και κάποιος προενισχυτής_για να έχεις καλό ήχο.

Προσωπικά αγόρασα αυτό, που είναι ολοκληρωμένη λύση κι ησύχασα :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.