Jump to content



Συνδεση Dsl


gns

Recommended Posts

Γεια σας παιδια..

Θα ηθελα τη βοηθεια σας για ενα κουλο προβλημα που αντιμετωπιζω σχετικα με την εγκατασταση του dsl στο σπιτι.

Καταρχιν να πω πως υπαρχουν μπριζες για τηλεφωνο σε ολο το σπιτι, το προβλημα ειναι πως το router δεν μπορει να κανει synchronise σε καμια μπριζα εκτος απο την κεντρικη που βρισκεται σε αλλο δωματιο..

Αν καποιος εχει ιδεα τι πρεπει να κανω οσον αφορα τα καλωδια του τηλεφωνου για να μπορω να βαλω το router σε οποιο μερος του σπιτιου θελω ας ποσταρει οσο πιο γρηγορα γινεται

Κατι ακομα αν στην περιπτωση που πρεπει να παρω καποια wireless καρτα για να εχω ιντερνετ θα μπορω να εχω και καρτα ethernet εγκαταστημενη στο pc?

Τελος συγνωμη για τα πολλα ερωτηματα :D μπορειτε να μου προτινεται καποια wireless καρτα προς linksys μερια

Τhx περιμενω απαντηση συντομα....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως μας τα λες η γραμμη που εχεις σπιτι σου πρεπει να ειναι ISDN πραγμα το οποιο σημαινει οτι δεν μπορεις να συνδεσεις οπου θελεις το ρουτερ σου παρα μονο στην κεντρικη πριζα!

Αυτο ομως που μπορεις να κανεις, εφοσον το ρουτερ ειναι ασυρματο, μπορεις να παρεις μια ασυρμαστη καρτα δικτυου ( 30-40) και να συνδεεσαι οπου εσυ θελεις μεσα στο σπιτι σου, χωρις να ειναι απαραιτηση η ethernet πανω στο πι-σι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gns [Σήμερα, στις 15:01]

Κατι ακομα αν στην περιπτωση που πρεπει να παρω καποια wireless καρτα για να εχω ιντερνετ θα μπορω να εχω και καρτα ethernet εγκαταστημενη στο pc?

Φυσικά μπορείς να έχεις μια ethernet αλλά και μια wireless κάρτα δικτύου πάνω στο pc σου, εφόσον η mobo σου έχει ελεύθερες τις κατάλληλες pci θύρες για να τις εγκαταστήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.