Jump to content



Vista 64 Ultimate vs SLI gaming...


stackeras

Recommended Posts

Πριν λίγο καιρό είπα αφού αναγκαστικά θα περάσουμε κάποια στιγμή σε vista να τα βάλω να τα δω... Έβαλα τα 64bit μαζί με 4gb ram όπως λέει στην υπογραφή μου. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχω σημαντικά χαμηλότερα frames στα games. Πρόβλημα τον drivers? Δεν τραβάνε τα 64bit σε 32bit games? Δεν τραβάει γενικά το σύστημα μου? Τα φώτα σας... :help:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι νομιζα αλλα στο counter strike source που έδωσα προσοχή βγάζουν τα ιδια fps τα vista ultimate 64 με τα xp pro sp2 .

Kρατάω μια επιφύλαξη βεβαια μηπως το συγκεκριμενο game ειναι εξαιρεση .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Και εγω ετσι νομιζα αλλα στο counter strike source που έδωσα προσοχή βγάζουν τα ιδια fps τα vista ultimate 64 με τα xp pro sp2 .

Kρατάω μια επιφύλαξη βεβαια μηπως το συγκεκριμενο game ειναι εξαιρεση .

Μαλλον ειναι εξαιρεση....Οτι παιχνιδι εχω τρεξει στα Vista ειναι 5-6 frames κατω σε σχεση

με τα ΧΡ...

Link to comment
Share on other sites

Μωρε 5-6 frames ειναι πολύ σχετικά ομως .... Στο counter strike source 1280X1024 που αναφερα εχω min 150~fps με bursts 250+ 5fps δεν φαινοντε πουθενα εκει , ουτε σε game με 100 , 5 fps ισως φανουν σε κανα crysis μονο που παιζουμε ολοι με μεσο ορο 20&30 :hehe: .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.