Jump to content



ATI Catalyst 7.11 πρόβλημα για AGP


VIL

Recommended Posts

Προβληματικός ο νέος ντράιβερ 7.11 για τον (δικό μου) AGP διάβολο? ξεκινάει να τον φορτώσει και μου πετάει μήνυμα λάθους έκανα ρολ μπακ και έχω πάλη τον 7.10 χωρίς πρόβλημα

Δέν αναφέρουν για αυτό τίποτα στα ριλις νοτς .

Έχω το .NET Framework version 2.0 και έχω κατεβάσει και τα Catalyst software driver and the Catalyst Control Center επίσης είχα αφαιρέσει πλήρως τον προηγούμενο 7.10

έχω μία 1950 πρό της σε κιούμπ 2 γίγα ράμ και 478 σόκετ ιντέλ πρέσκοτ 3.200.

Καμία ιδέα τίποτα?:worship: :magic:

Link to comment
Share on other sites

VIL βάλε 7.7 να γειάνεις και τέλος. Μην έχεις προσδοκίες από την ΑΤΙ να ασχοληθεί με μια "νεκρή" πλατφόρμα. Δυστυχώς πλέον ή αναβαθμιζεις ολοκληρωτικά ή καίγεσαι. Τα έχουμε ξαναπεί άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει από ότι βλέπω έχουμε μήνη λίγοι και όσο πάμε τι θα κάνουμε θα πάμε αναγκαστικά και εμείς στο PCI

έχω τους 7.10 και είμαι Ο.Κ

σας ευχαριστώ που απαντήσατε.

ΕΔΙΤ Πραγματικά τώρα λέτε να μείναμε μόνο εμείς? :clap: :magic:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμασεις και τους αντιστοιχους Omega Drivers. Αναφερεται οτι ο δημιουργος τους εχει διορθωσει το προβλημα των AGP καρτών που παρουσιαστηκε απο τους catalyst 7.8 και μετα. Προσωπικα οι Omega drivers των catalyst 7.10 μου διορθωσαν οποια προβληματα είχα με τους προαναφερομενους official catalyst και την x1950 Pro AGP καρτα μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Μπορεις να δοκιμασεις και τους αντιστοιχους Omega Drivers. Αναφερεται οτι ο δημιουργος τους εχει διορθωσει το προβλημα των AGP καρτών που παρουσιαστηκε απο τους catalyst 7.8 και μετα. Προσωπικα οι Omega drivers των catalyst 7.10 μου διορθωσαν οποια προβληματα είχα με τους προαναφερομενους official catalyst και την x1950 Pro AGP καρτα μου.

Δώσε διεύθυνση και ποιά κάρτα έχεις. (Να δοκιμάσουμε και τους ωμέγα. Occultist τι λες?)

Link to comment
Share on other sites

http://www.omegadrivers.net/

&

Gecube X1950Pro 256MB AGP η καρτα μου.

Y.Γ.

Απο οτι κοιταξα δεν εχουν βγει οι 7.11 based omega drivers ακομα, οποτε υπομονη μεχρι να τους ετοιμασει ο omegadrive

Link to comment
Share on other sites

Είχα χρησιμοποιήσει Omega στο παρελθόν και δεν είχα πρόβλημα. Χωρίς να είναι κάτι το πολύ ιδιαίτερο, είναι πιο προσεγμένοι από την κλασσική λύση της ΑΤΙ. Αν όντως έχει καταφέρει να διορθώσει το πρόβλημα με το agp, αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.