Jump to content



Ερωτηση για bluetooth mouse


vagtsil

Recommended Posts

Αγορασα προσφατα το MS bluetooth laser mouse 8000 και θα ηθελα να ξερω αν (και πως) γινεται ο δεκτης του να χρησιμοποιηθει οπως και ενας κανονικος ΒΤ adaptor.Πχ να λαμβανει και να στελνει αρχεια απο PDA,κινητα κλπ.Το ρωταω αυτο γιατι οταν το συνδεω στη USB τοτε τα ΧΡ (SP2-authentic)το εγκαθιστουν σαν generic USB HUB και οχι σαν ΒΤ adaptor και κατα συνεπεια δεν εμφανιζεται ουτε στο κοντρολ πανελ ουτε πουθενα σαν τετοιο.Iσως και να ειναι συγχρονισμενο μονο με το ποντικι,αλλα δεν το βρισκω λογικο και ειναι κριμα να μην αξιοποιηθει και αλλου.Γενικα προκειται για ποιοτικο και πολυ ακριβες στη λειτουργια του και θελω να ελπισω αρκετα λειτουργικο στο τελος....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο νομιζω οτι εξαρταται απο την μεμονωμενη συσκευη που εχεις. αν δηλαδη το υποστηριζει κατι τετοιο. Κοιτα στο μανουαλι σου. Εγω παλιοτερα με ενα logitech mouse-keyboard μπορουσα να κανω να εχω την βαση φορτισης του mouse san bluetooth hub αλλα δεν ξερω τι παιζει με MS...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vagtsil [Χθες, στις 21:47]

Αγορασα προσφατα το MS bluetooth laser mouse 8000 και θα ηθελα να ξερω αν (και πως) γινεται ο δεκτης του να χρησιμοποιηθει οπως και ενας κανονικος ΒΤ adaptor.Πχ να λαμβανει και να στελνει αρχεια απο PDA,κινητα κλπ.Το ρωταω αυτο γιατι οταν το συνδεω στη USB τοτε τα ΧΡ (SP2-authentic)το εγκαθιστουν σαν generic USB HUB και οχι σαν ΒΤ adaptor και κατα συνεπεια δεν εμφανιζεται ουτε στο κοντρολ πανελ ουτε πουθενα σαν τετοιο.Iσως και να ειναι συγχρονισμενο μονο με το ποντικι,αλλα δεν το βρισκω λογικο και ειναι κριμα να μην αξιοποιηθει και αλλου.Γενικα προκειται για ποιοτικο και πολυ ακριβες στη λειτουργια του και θελω να ελπισω αρκετα λειτουργικο στο τελος....

http://www.blueradios.com/Microsoft_Bluetooth_Stack.pdf

Link to comment
Share on other sites

Εκανα pair και με ρωτησε το κινητο αν θελω να χρησιμοποιησω το κινητο για να ελεγχω το desktop του υπολογιστη. Παταω ναι. Βγαζει στην οθονη μια εικονα του πληκτρολογιου του κινητου και σου λεει καθε κουμπι τι κανει. πχ αριστερη παυλα-αριστερο κλικ, δεξια-δεξιο κλικ, joystick-κινηση mouse κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Ναι & Οχι μονο.

Εγω εχω συνδεσει το Κ800 μου και χειριζομαι το Mouse & τον media player με αυτο !

Με το στικακι του ΜS mouse ή με ξεχωριστο ανταπτορ?

@tassoss > πολυ χρησιμος ο οδηγος αλλα το προβλημα με μενα ειναι.... " γιατι οταν το συνδεω στη USB τοτε τα ΧΡ (SP2-authentic)το εγκαθιστουν σαν generic USB HUB και οχι σαν ΒΤ adaptor και κατα συνεπεια δεν εμφανιζεται ουτε στο κοντρολ πανελ ουτε πουθενα σαν τετοιο"...

Επισης στα ΧΡ τα δικα μου δεν υπαρχει προεγκατεστημενο ΒΤ icon στο κοντρ.πανελ για να ακολουθησω τον οδηγο

:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.