Jump to content



Βοήθεια!!! Πρόβλημα - Ο εκτυπωτής μου εκτυπώνει συνέχεια test page!!


Recommended Posts

Καλησπέρα,

τις τελευταίες μέρες έχω αγοράσει τον LEXMARK E250D (μονόχρωμος laser), τον εγκατέστησα σε δίκτυο 30+ υπολογιστών, συνδεμένος με ένα JetDirect Hewlett Packard 170x και μου εμφανίζει το εξής πρόβλημα: κάθε 10 λεπτά περίπου εκτυπώνει μόνος του αρκετές σελίδες οι οποίες είναι σαν την test page αλλά αλλιωμένες.. το κάνει συνεχώς αυτό με αποτέλεσμα στο τέλος της μέρας να έχω 150+ σελίδες εκτυπωμένες και για πέταμα.. και δεν του βάζω και αρκετό χαρτί για να μην εκτυπώνει συνέχεια!

Ο τεχνικός που τον εγκατέστησε μου είπε ότι είχαν πρόβλημα οι drivers του εκτυπωτή (ή του jetdirect δεν θυμάμαι καλά..) που ήταν για windows xp και χρησιμοποίησε αυτούς που ήταν για windows NT....

Επίσης όταν τον εγκατέστησε στην αρχή όταν πήγες να εκτυπώσεις από κάποιον υπολογιστή έβγαζε συχνά blue screen...

Έχει ακούσει κάποιος για κάτι σχετικό πρόβλημα? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να έκανε και να εκτυπώνει ο εκτυπωτής κάθε 10 λεπτά για παράδειγμα από μόνος του?

Θα το εκτιμούσα αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος...

Ευχαριστώ πολύ...

Το λινκ του εκτυπωτή είναι: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.405466

Link to comment
Share on other sites

Κακός που δεν πήρες απο την αρχή δικτυακό εκτυπωτή...

Αυτό το πρόβλημα πρώτη φορά το ακούω. Αλλά απο ότι ακούω φαντάζομαι

ότι είναι πρόβλημα drivers. Το να βάλει drivers απο ΝΤ το βρίσκω χαζό.

Κοίτα να περάσεις εσύ ή ο τεχνικός τους σωστούς driver και του

JetDirect Hewlett Packard 170x και επίσης κοίτα μηπως μπορεί να πάρει ο

εκτυπωτής κάρτα δικτύου πάνω και να τον συνδέσεις κατευθείαν στο δίκτυο.

Το JetDirect είναι αυτό που στέλνει της πληροφορίες στον εκτυπωτή οπότε

κοίτα τι θα κάνεις με αυτό. Ενημέρωσε για οτιδήποτε νεότερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.