Jump to content



Τρωω BSOD. Γιατι?


QantonisQ

Recommended Posts

Πρώτη φορά βλέπεις μπλε οθόνη;;;

Μπορεί να είναι άποιρα πράγματα όπως RAM, MOBO, drivers, GPU κτλ...τα πάντα μπορεί να το προκάλεσαν.

Τι πείραξες πρόσφατα στο pc σου;

The0x00000024 or0x24 error message will appear when there is a problem withNTFS.sys file.

TheNTSF.sy s file only happens to be the driver file that allows the system to read and write to NTFS

drives. YOUR HARDDRIVE!!!

The error message occurs when Windows XP encounters an unrecoverable error when it tries to access

an NTFS partition or a volume on the hard disk. Typically, you receive a Stop:0 x000000 24 error

message during Windows XP Setup when one or more of the following conditions are true:

The file system or partition structure is corrupted. (Oops. That's not good.)

A driver compatibility issue exists. For example, the file system driver for an antivirus program

or for other utility can cause this issue. (A lot better than the first.)

από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πρώτη φορά, πρώτη φορά βλέπω όταν το σύστημα μου είναι σε stock συχνότητες :p

Συνήθως αυτή την εικόνα μου την πετούσε όταν έκανα overclock στο cpu για να δω μέχρι πόσο πάει με αυτόματο το ρεύμα.

Έμπαινα στα windows, έτρεχα κάποιο bench και μετά από λίγο εβγάζε αυτό το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν είχα πρόβλημα με κανένα από τους 2 δίσκους που έχω.

Ο ένας έχει ακόμα 151GB ελευθερα που έχω τα Windows 7, τα Ubuntu και διάφορα προγράμματα και ο άλλος 230GB ελευθερα που έχω διαφορα αρχεία.

Στο pc το μόνο που έκανα ήταν να αποσυνδέσω χτες τα ανεμιστηράκια γιατί θα τον άφηνα ανοιχτό και κάνει φασαρία αλλα οι θερμοκρασίες ήταν σε σχετικά καλά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Aν ηταν οι RAM θα εβγαζε αλλες BSOD..

Δεν μπουταρει καν??Αν ναι..

http://www.ehow.com/how_4836283_repair-mbr-windows.html

Aν το κανει ενω εισαι στα Win..Πρεπει να τσεκαρεις πολλα..

1)Stabillity..

2)Virus..

3)Λαθος Settings στον Controller..(ΑHCΙ κτλ)..

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε όντως κανένα διαγνωστικό για τους δίσκους. Δοκίμασε και κανένα άλλο τροφοδοτικό άμα το έχεις πρόχειρο ή τουλάχιστον προσπάθησε να μοιράσεις αλλιώς τα καλώδια στις συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε όντως κανένα διαγνωστικό για τους δίσκους. Δοκίμασε και κανένα άλλο τροφοδοτικό άμα το έχεις πρόχειρο ή τουλάχιστον προσπάθησε να μοιράσεις αλλιώς τα καλώδια στις συσκευές.

Έχω ένα τροφοδοτικό αλλα είναι 400W.

Επίσης παίζει και ένας άλλος παράγοντας, να έχεις μπανανο-μητρική.

Δεν νομίζω, πως όμως θα βεβαιωθώ ;

*Οι δίσκοι τα πηγαίνουν καλά στο crystal disk mark.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.