Jump to content



Αξίζει το oc στις μνήμες?


PercSync

Recommended Posts

Αντικειμενικά.. και όχι ότι επειδή όλα είναι πειραγμένα πρέπει να είναι και οι μνήμες :p

Δηλαδή με το oc στις μνήμες παίρνουμε κάτι που δεν θα πάρουμε με κάποιες καλές ακριβές επώνυμες (default)?

Η ο λόγος είναι καθαρά για να γλυτώσουμε μερικά ευρό?

Ακόμα μιλάμε για 1-3% καλύτερες επιδόσεις η πάει πολύ παραπάνω?

Είναι 100% safe το oc στις μνήμες? (σταθερότητα και ζωή).

Έχω και άλλες ερωτήσεις αλλα θα τις κάνω σιγά σιγά γιατι θα φάω καμιά σφαίρα

:flower:

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια λογικη, θα πρεπει να ισχυσει και για τα αλλα υποσυστηματα.Γιατι να υπερχρονισεις επεξεργαστη και καρτα γραφικων και να μηνσκασεις τα φραγκα, για τα ακριβοτερα μοντελα;Παντα παιρνουμε, αυτο που μπορουμε οικονομικα και προσπαθουνε να φτασουμε, η πλησιασουμε, το επομενο μοντελο

Eμενα δεν με χαλαει καθολου που τρεχω τις 800αρες μου 1066, γιατι τοτε που τις πηρα και απο το συγκεκριμενο καταστημα, ειχαν αρκετη διαφορα στην τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ. Έχω 667αρες και τις εχω πάει 840.

Για σταθερότητα είναι σχετικό. Τις ανεβάζεις μέχρι εκει που είναι σταθερές 24/7.

Αυτή την στιγμή η θα πάρεις 2G 1000αρες η 4G 800αρες για να είσαι "περίπου" στα

ίδια λεφτά, αλλά και πάλι το o/c δεν το γλιτώνεις ότι και να πάρεις......θα σε τρώει

να τις ανεβάσεις. Οι μνήμες (οι περισσότερες) έχουν lifetime εγγύηση, οπότε είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω όμως 4G 1000αρες πού μπορώ να τις πάω με ασφάλεια?

Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι η σταθερότητα γιατί πάνε για pc δουλειάς ..Δεν θα είναι 24/7 αλλά θα δουλεύει στο τέρμα για ένα 10ωρο....

Απο oc γενικά δεν ξέρω τίποτα αλλά άμα αξίζει είμαι πρόθυμος να κάτσω να διαβάσω και να πειραματιστώ.

Και σχετικά με το όριο μνήμης στα xp ισχύουν ακόμα τα ίδια? (1T και βλέπει 3,3GB max) ή έχει αλλάξει κάτι?

Έχω χάσει κάποια επεισόδια

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.