Jump to content



asus P5N32-E sli Πιο BIOS??


Spartiatis

Recommended Posts

Μαγκες εχω την ανω μητρικη και απο μακακια ειχα περασει το 1302 το οποιο τρομαξα να κατεβασω παλι σε πιο παλιο...

Εχω τωρα την 1203 (οχι βετα)...αλλα βλεπω ακομα ασταθεια σε υπερχρονισμο πανω απο 3.1γιγα...

μπαινω με 3.25 αλλα με το παραμικρο κολαει...

Ρυθμισεις εχω...

Vcore 1.34

VTT 1.5

ram 2,1

SB 1.65

nb auto h 1.5

HT 1.5

CPU multi default 9

spp/mcp kleidomeno sta 250

ram unlinked 4-4-4-12 2T the rest auto (800 )

All spread spectrums disabled

all other gadgets... C1 ,limit cpuid,cpu thermal.,exec dis bit, virtual..speedstep...all disabled

Λοιπον τι φταιει ??

Το ΒΙΟΣ η κανω κατι λαθος..

Cpu= B/GO

ram - corsair XMS2 4-4-4-12 6400 C4

Temps max..55c core

system 40c max..

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα ειναι πιο ΒΙΟΣ ομως...

Η μηπος να δω για αλλη μητρικη??

Μηπος φταιει η μνημη αλλα αφου την τρεχω unlinked sta 800...

Εχω σαλταρει να βλεπω ολους να εχουν τα 3.5 για πλακα και να μη μπορω να περασω καλα τα 3..

Link to comment
Share on other sites

Έστησα χθές ίδια μητρική/CPU, μνήμες 4x1GB cellshock pc6400 με 4-4-4-12

Volt δεν έχω πειράξει, BIOS το 1002 (σήμερα θα το κάνω upgrade) και τέλος πάντων δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.

Τα default settings βλέπουν 667 με timings 6 και αν τα βάλω καρφωτά μπλέ οθόνες. Μόνο με auto ολοκλήρωσα το setup των xp64 και σήμερα ελπίζω να στρώσει με το bios.

Στο boot, πριν το post, το σκέφτεται 3-4 δευτερόλεπτα... Το κάνει και σε σένα? Τα spread spectrum τα κάνεις disable μόνο για το overclock η να το κάνω κι εγώ?

EDIT

Με update στο 1205 (το τελευταίο non-beta) και ρυθμίσεις

800MHz 4-4-4-12 1.9V Manually

και τα υπόλοιπα ακριβώς όπως αναφέρονται στο επάνω post δουλέυει σταθερά (μέχρι στιγμής)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.