Jump to content



Hardshop ή Play247


qbiefox

Recommended Posts

Θελω να αγορασω ενα φθηνο pda για συγκεκριμενη εφαρμογη και βρηκα το HP iPAQ 114. Απ'οτι βλεπω στο σκρουτζ το εχουν 2 καταστηματα μονο, το Hardshop και Play247. Επειδη συνηθως αγοραζω απο επωνυμα μαγαζια και δεν εχω σχετικη εμπειρια, ποιο απο τα 2 να προτιμησω? Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα από hardshop με αντικαταβολή και έμεινα ευχαριστημένος.

Τώρα για το Play247 δεν ξέρω..

Το pda έχει εγγύηση αντιπροσωπείας??Γιατί αν είναι έτσι όποιο κατάστημα και να προτιμήσεις το ίδιο κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει εγγυηση αντιπροσωπιας. Πως μπορω να το μαθω αυτο, μονο τηεφωνικα? 1 χρονο εγγυση λενε και τα 2 μαγαζια οτι εχει...

Απλα αυτο που με φοβιζει στο Hardshop ειναι οτι δεν γραφει πουθενα που βρισκονται, ποιοι ειναι... Το Play247 απ'οτι ειδα τουλ ειναι ενα μαγαζι στην πατρα...

Link to comment
Share on other sites

Απο το Play εχω παρει πανω απο 15 φορες διαφορα πραγματακια. Το πιο ακριβο ενα κινητο πριν κανα χρονο. Ηρθε σε 2 μερες. Ειναι εξυπηρετικοτατοι, ευγενικοι στο τηλ και αν εχεις δει κ κατι σε μαγαζια στο εξωτερικο, μπορουν να στο φερουν !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από qbiefoxi

Δεν ξερω αν εχει εγγυηση αντιπροσωπιας. Πως μπορω να το μαθω αυτο, μονο τηεφωνικα? 1 χρονο εγγυση λενε και τα 2 μαγαζια οτι εχει...

Απλα αυτο που με φοβιζει στο Hardshop ειναι οτι δεν γραφει πουθενα που βρισκονται, ποιοι ειναι... Το Play247 απ'οτι ειδα τουλ ειναι ενα μαγαζι στην πατρα...

To hardshop είναι Κρήτη στο Ηράκλειο.

Όσο για την εγγύηση ναι πάρε τηλ. και ρώτησε...:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 11:03]

Απο το Play εχω παρει πανω απο 15 φορες διαφορα πραγματακια. Το πιο ακριβο ενα κινητο πριν κανα χρονο. Ηρθε σε 2 μερες. Ειναι εξυπηρετικοτατοι, ευγενικοι στο τηλ και αν εχεις δει κ κατι σε μαγαζια στο εξωτερικο, μπορουν να στο φερουν !

Συμφωνω... και στο RMA που χρειάστηκα να κάνω σε μια βάση για το PDA, απλα άψογοι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 10:49]

To Hardshop πάντως, ξέρω ότι φέρνει αρκετά πράγματα παρεισαγωγή, οπότε μπορεί να μην έχεις εγγύηση αντιπροσωπείας. Διευκρίνισέ το καλύτερα.

ΠΑΡΕΙΣΑΓΩΓΗ δεν υπαρχει αυτη η λεξη σημερα !!! ειμαστε στην ελευθερη αγορα !! το καθε καταστημα μπορει μπορει να εισαγει μονο του ,απο εξω !!

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνεί κανείς. Απλά άλλο να σου δίνει εγγύηση ένα κατάστημα που μπορεί αύριο να κλείσει, κι άλλο μια αντιπροσωπεία, που όταν είναι επίσημη, ακόμα και να κλείσει, βρίσκεις την άκρη με τη μητρική εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αγορασει πριν κανα χρονο ενα 2GB Kit OCZ απο το Hardshop και η μια ειχε προβλημα. Με το RMA περιμενα 1 μηνα + να μου τις αντικαταστησουν κ τελικα μετα απο πολλα τηλεφωνα (τις τελευταιες 2 φορες τους εβριζα κανονικα ο καημενος ο τυπος που ηταν στο τηλεφωνο κ τι δεν ακουσε), μου ερχεται ενα δεμα απο hardshop. Το ανοιγω και μου ειχαν στειλει τις ΙΔΙΕΣ μνημες που εδωσα να μου αντικαταστησουν.

(εδω ειναι και το post μου σχετικα με το περιστατικο http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=33755

Μετα απο αυτο πηρα ενα τελευταιο τηλεφωνο να τα ακουσουν για τα καλα και μετα επικοινωνησα απευθειας με OCZ.

Α και μου ελεγαν απο το hardshop οτι η OCZ δεν επικοινωνει με πελατες μονο με πωλητες κ οτι δεν εχει ουτε τηλεφωνο ουτε email για τους πελατες.

Τα σχολια δικα σας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδες παρηγγειλα απο το play247. Η επιλογη αυτη εγινε κυριως γιατι ειναι μαγαζι με διυθυνση και οχι αποθηκη με σιτε :p και επισης εδινε σιγουρα εγγυηση αντιπροσωπιας. Αψογοι ηταν... Το παρηγγειλα Πεμπτη, Παρασκευη το ειχα στα χερια μου. Αντικαταβολη εκανα, αποστολη με courrier, χωρις χρεωση, πολυ καλη συσκευασια. Δεν πιστευω οτι θα μπορουσα να περιμενω κατι καλυτερο. Ευχαριστω ολουσ για την βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.