Jump to content



Πρόβλημα με ASUS MOBO


el.greco.1978

Recommended Posts

Έχω το ASUS P5E WS PRO.Πριν κάνω εγκατάσταση τους οδηγούς της κάρτας ήχου που είναι on board στην μητρική (high definition audio της realtek) μου βγάζει στις ρυθμίσεις του hardware ότι βλέπει τρία bus για high definition audio.Κάνω εγκατάσταση τους οδηγούς για τον ήχο και το αναγνωρίζει μόνο το ένα bus.Τα άλλα 2 τίποτα.Όταν εγκαθιστώ τους οδηγούς high definition audio των 2 sapphire 3870 που έχω αυτοί εγκαθίστωνται πάνω στα άλλα 2 bus.Το αποτέλεσμα είναι μετά από κάποια ώρα να έχω ένα σφύριγμα στα ηχεία σαν να μικροφωνίζει κάτι.Από ότι ξέρω αρκετοί από εσάς έχετε ΜΟΒΟ της asus που έχουν σχεδόν τα ίδια on board συστήματα,κάτι θα ξέρετε.Τι να κάνω?Ο τεχνικός που από όπου πήρα το ΜΟΒΟ μου είπε να απενεργοποιήσω από το software το high definition και δεν θα έχω πρόβλημα.Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό άρχισε να μου κάνει ένα σφύριγμα στα ηχεία μόλις άνοιγα το μηχάνημα.Τελικά το σύστημα ήχου της ΜΟΒΟ δεχόταν παρεμβολές όταν έβαζα πάνω την δεύτερη 3870.Με μία κανένα πρόβλημα.Έβαλα μια έξτρα κάρτα ήχου και ηρέμησα.Ντροπή όμως.Βγάζουν ΜΟΒΟ με ήχο ποιοτικό υποτίθεται και κολλάς σε τέτοιες βλακίες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.