Jump to content



ερωτηση περι utorrent


tolis9

Recommended Posts

καλησπερα....

εαν επιθυμω να κανω φορματ πως μπορω να αποθηκευσω τη λιστα που εχω στο μτορρεντ για να συνεχισω το ανεβασμα μετα το φορματ???

υπαρχουν καποια αρχεια τα οποια πρεπει να κανω back up???

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα σου πω το ειχα κανει με το azureus και ειχε δουλεψει...

Πριν κανεις format αποθηκευσαι τα αρχεια μεχρι το σημειο που εχουν κατεβει και επισης χρειαζεται να αποθηκευσεις και τα torrent που κατεβασες για να ξεκινησει το downloading...

Οταν επανεθλεις απο το format αποθηκευεις τα αρχεια εκει που ηταν πριν δλδ στο φακελο που δημιουργει το προγραμμα που κατεβαζει τα torrent και ξανακατεβαζεις τα torrent απο την αρχη..και ξεκινα πο κει που ειχε σταματησει...

Επαναλαμβανω αυτο το ειχα κανει στο azureus !!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που μου λες ειναι αυτο ακριβως αυτο που θελω να αποφυγω....

επειδη εχω αρκετα τορρεντ στη λιστα ειναι λιγο χρονοβορο να κατσω να τα βρω ολα ενα προς ενα.... απο την αρχη και να τα κατεβαζω...

εγω ρωταω αν υπαρχει καποιο αρχειο του προγραμματος (μτορρεντ) που να τα φορτωνει ολα κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από schumifer [Σήμερα, στις 00:29]

Ανάλογα με τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει στο utorrent κινείσαι. Πρέπει να σώσεις το φάκελο με τα torrents με τα downloads και με τα downloading.

και που τους βρισκω αυτους τους φακελους?

Link to comment
Share on other sites

Εννοει οτι για να ξαναρχισεις να seed-αρεις τα αρχεια που εχεις κατεβασει πρεπει να θυμασαι ακριβως την διαδρομη που αποθηκευε το utorrent τα αρχεια που κατεβεναν καθε φορα..(πχ C:/Downloads ή κατι τετοιο τεσπα)..Αν εχεις μετακινησει τα αρχεια που εχεις κατεβασει και θες να σεενταρεις,αφου πρωτα δημιουργησεις την ζητουμενη διαδρομη(αν δεν υπαρχει ηδη), τα αντιγραφεις εκει , τα φορτωνεις και εισαι ετοιμος..

Link to comment
Share on other sites

Απλα κσαναβρες τα αρχεια .τορρ απο τον τρακετ η απ οπου τα βρηκες πρωτη φορα και ξανακατεβασε τα. Μονο βαλε το destination του κατεβασματος να ειναι εκει που ειναι τα Incomplete. Θα κανει ενα recheck το υτορρεντ και θα τα συνεχισει. Αμα παει να τα κατεβασει απο την αρχη καποιο λαθος εκανες στο destination folder.

Link to comment
Share on other sites

OK προσωπικά το utorrent το συστήνω ανεπιφύλακτα παντού. Εγώ το είχα στα παραθύρια και το συνεχίζω στο λίνουξ και όποτε ξαναμπαίνω παραθύρια είτε με native είτε με virtualbox πάλι το χρησιμοποιώ. Το κολπάκι είναι να έχεις όλα τα downloads , downloading & torrents σε άλλο δίσκο ή διαμέρισμα από αυτό που τρώει τα φορμάτ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.