Jump to content



Dremel?


crio

Recommended Posts

Επειδή έχω και άλλα εργαλεία τέτοιου τύπου για οικιακή-ήπια χρηση είναι ότι καλύτερο.

Είμαι της άποψης να ψωνίζω κατι που θέλω στα λ7 που θα καλύπτουν τις ανάγκες μου.

Και η ΄σεγα που έχω και το τρυπάνι μου μια χαρά βγήκανε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter

Αν δεν σου καεί με την πρώτη που θες να κόψεις αλουμίνιο καλό θα είναι...

Πάντως θα προτιμούσα κάτι πιο επώνυμο, αν όχι το ίδιο το DREMEL

Το δοκίμασες και σου κάηκε;

Γιατί όλοι οι άλλοι που πήραμε τέτοιο ακόμα το έχουμε :)

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=7970&highlight=alexpak

Link to comment
Share on other sites

απο το πρακτικερ το ειχα παρει το δικο μου,

μια χαρα κανει δουλεια για αυτο που προοριζεται...

απλα πρεπει να συμβουλευεσε το βιβλιαρακι για το ποιο εργαλειο να χρησιμοποιησεις καθως και τις στροφες (πολυ σημαντικο)

Link to comment
Share on other sites

Για δουλειές στο σπίτι ΔΕΝ αξίζει να δίνεις ένα σωρό λεφτά και να πέρνεις επώνυμα εργαλεία... ;)

Όχι ότι δεν θα σου κάνουν την δουλειά αλλά το value for money δεν είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Το δοκίμασες και σου κάηκε;

Γιατί όλοι οι άλλοι που πήραμε τέτοιο ακόμα το έχουμε :)

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=7970&highlight=alexpak

Δεν μου κάηκε, απλά ποτέ δεν ξέρεις...έχω δει να ξεψυχάνε πολλά. Εμένα είναι budget και 'αντεξε να κόψει αρκετά σκληρή λαμαρίνα...

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανακι καλο θα ειναι για τη δουλεια που το θελουμε. Εγω ειχα παρει ενα με 10ε. Απλα οι δισκοι ηταν για πεταμα. Αλλα ουτως ή αλλως το ξερουμε αυτο απο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το τύπου dremel από το alex pak και μπορώ να πω ότι προς το παρόν με έχει ενθουσιάσει.

Κατάφερα και έκοψα αρκετά εύκολα το chieftec μου (0,5mm λαμαρίνα) με τους δίσκους που είχε μέσα...Έχει και 2 χρόνια εγγύηση οπότε δεν το φοβάμαι καθόλου.

Να ρωτήσω ανταλλακτικούς τροχούς και άλλα διάφορα από που αγοράζετε?

Link to comment
Share on other sites

Από Πράκτικερ , καιροφυλακτείς , όποτε βρεις το ξύλινο κουτάκι που έχει τα πάντα μέσα και έχει και δίσκους κοπής, όλα αυτά στα 10 ευρώ το χτυπάς. Χτυπάς δύο, γιατί την άλλη βδομάδα δε θα υπάρχει. Έχω δοκιμάσει και μαμά δίσκους, αντέχουν περισσοερο αλλά όχι το διπλάσιο -που είναι το κόστος τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mak_kioy

Μάλιστα...οπότε για να περάσω μια βόλτα από το μισό μας praktiker....

Αν δεν το έχουν σημείωσε τον κωδικό και ζήτα να στο παραγγείλουν, είτε από τη Λάρισα είτε από την Αθήνα θα το έχεις σε λίγες μέρες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.