Jump to content



Πρόβλημα με ιο


Neneia

Recommended Posts

χρειαζομαι επειγόντως βοήθεια! εδώ και 3 μέρες έχει φάει ένα κόλλημα το norton και μοθ κάνει scan σε μαιλ που έχς στείλει κ λέει ότι δεν ηταν δυνατό να σταλούν... το πρόβλημα είναι ότι εγώ δεν έχω στείλει ποτέ τα email που γράφει... μπήκα στο site της symantec και έγραφε να κατεβάσω το καινούριο update και να κανω κ full system scan. όταν πήγα να το κατεβάσω το pc έκανε restart. παρόλα αυτά έκανα scan και μου βρήκε 3 trojan που υποτίθεται τους 'εβγαλε. σήμερα με το που άνοιξα τον υπολογιστή και μπήκα στο internet μου κάνει πάλι τα ίδια... καταλαβαίνω ότι είναι θέμα ιου αλλα δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω για να φύγει... Plz help :cry:

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και το nod32 και μου βρήκε 5 ιούς από τους οποίους έσβησε τους 4 και έναν δεν μπορεί να τον κάνει τίποτα. Μόλις ξανασυνδέ8ηκα στο ιντερνετ άρχισε πάλι τα ίδια.. :(

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι το Panda antivirus 2008...

Μου εχει βγαλει οτι εχει εντοπιστει....και προσφατα αυτο που ειχε γινει με το msn και την ειχα πατησει τα καθαρισε ολα !!

Δοκιμασε !!

Link to comment
Share on other sites

ποποοοοοοοοοο... παω για το τριτο format μέσα σε 1 μήνα δηλαδή? άλλη μία ερώτηση... υπάρχει περίπτωση να μου έρθει κανένας εξοπραγματικός λογαριασμός του οτε και να πάθω εγκεφαλικό? έχω adsl συνδεση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Neneia

ποποοοοοοοοοο... παω για το τριτο format μέσα σε 1 μήνα δηλαδή? άλλη μία ερώτηση... υπάρχει περίπτωση να μου έρθει κανένας εξοπραγματικός λογαριασμός του οτε και να πάθω εγκεφαλικό? έχω adsl συνδεση...

ΟΧΙ.

Mε adls ο λογαριασμος σου ειναι σταθερος βρε..

Link to comment
Share on other sites

τι να πω... έχω φρικάρει!!! είδα να στέλνει μαιλ σε πορνοsite και έπαθα εγκεφαλικό!!! τι δουλεια έχω εγώ σε τέτοια site :rip: ευχαριστώ πολύ πάντως για την βοήθεια!!! πάω ολοταχώς για format again!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johnson

Αφού ξέρεις σε ποιο αρχείο βρίσκεται ο ιός, μπες με ένα XP/Vista setup disk

και από το Recovery console διέγραψε το αρχείο...

Μπορείς επίσης και με ένα Ubuntu LiveCD να το κάνεις.

+1 ή απλά από safe mode.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.