Jump to content



Γνώμες για νέο monitor


QantonisQ

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, πιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο monitor για gaming και επεξεργασία εικόνας έως 200 ευρώ ;

Δεν θέλω να είναι πάνω από 40-45 εκατοστά στο ύψος και κάθομαι σε απόσταση 50 με 60 εκατοστών.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα να ψαχτεις για κανενα 23αρι led. ;)

οι περισσοτερες ειναι κατω απο 45cm σε αυτες τις ιντσες. Σε περιοριζει κατι στις διαστασεις (πχ γραφειο;)

Κοιτα να εχει τουλαχιστον 2 εισοδους και να εχει οσο το δυνατον μικροτερο "πλαισιο" γυρω της. Ετσι θα φαινεται πιο μεγαλη. :D

κανε μια βολτα στο νετ, βρες 5-6 μοντελα που καλυπτουν τις αναγκες σου και θα σε βοηθησουμε να διαλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην 24αρα..λιγότερο στα ~45-50 cm καθομαι..συνήθεια ειναι.

Αν δεν χρειαζεσε κατι που να θελει inches πχ CAD κτλ..σαφως και θα θυσιασεις 1-2 inch για καλυτερη εικονα..

Και επισης θα πρεπει να σκευτεις και την αναλυση του Gaming λιγο..

Link to comment
Share on other sites

LG E2360V 23"

Samsung SyncMaster BX2331

Dell Ultrasharp U2311H 23" --> IPS Panel

Dell ST2220 21.5"

Πιο πολύ με ενδιαφέρει η εικόνα παρά οι ιντζές και η ανάλυση του gaming θα είναι Full HD αφού όλες τώρα σε τέτοια αναλύσεις είναι 1920x1080. Πιστεύω πως θα τα βγάλει πέρα η GTX 460 ;)

Αφιερώνω και εγώ πολλές ώρες στον υπολογιστή όπως και πολlοί από εδώ μέσα και θέλω ένα καλό monitor μιας και δεν αλλάζω και συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για gaming δεν είναι πολλά τα 8ms ;

Αν και ακόμα δεν βρήκα πόσο ύψος έχει για να δω αν χωράει στο γραφείο :p

Edit: Χωράει άνετα στο γραφείο, τώρα τα 8ms είναι το πρόβλημα με την Dell.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.