Jump to content



Coolermaster sphere?


mitro_891416003254

Recommended Posts

Τι λέτε είναι καλή αυτή γιατί θέλει να την βάλει ένα φιλαράκι μου(τώρα έχει το stock της intel) άλλα δεν ξέρω αν θα χωρέσει γιατί έχει και ένα cooler της ocz πάνω στης ram...

Πείτε μου την γνώμη σας γενικός για το cooler και για το αν χωρέσει!

το sphere είναι εδώ:http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977719&product=1043501

DSC00064.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα χωρεσει αλλα το συγκεκριμενο κουλερακι δεν λεει κατι το ιδιαιτερο για να δικαιολογει τα λεφτα του (γυρω στα 40ευρω εαν θυμαμαι)

κοιταξε καλυτερα για λυσεις απο εταιριες οπως Scythe, Thermalright.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και τεράστιες διαφορές από τις υλοποιήσεις της Thermalright ή της Skythe.

Από ότι βλέπω είναι φούλ χάλκινη ακόμα και στην βάση της που ακουμπά ο επεξεργαστής.

Link to comment
Share on other sites

αν βαλεις την ninja δεν νομιζω να χωρεσει με το κουλερ της ocz....

βεβαια και εγω θα σου προτεινω αλλη ψυχτρα......

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εχουμε κολησει υπερβολικα σε Scythe, Thermalright. Ειπαρχουν και αλλες αξιοπρεπες ψυκτρες που ξανουν μια χαρα τη δουλεια τους. Τωρα εαν κολαμε στα 3-4C διαφορα ε τοτε τι να πω...

Η ψυκτρα που διαλεξες ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγα χρόνια που το w/c ήταν σπόρ για λίγους οι περισσότεροι βασίζονταν στις αερόψυκτρες για να δουλέψουν τα υπερχρονισμένα πισί τους.

Τότε και οι εταιρείες που έβγαζαν καλές αερόψυκτρες ήταν ελάχιστες και όσοι ασχολούνταν έχουν κολλήσει με κάποιες από αυτές. (π.χ. thermalright)

Τα σχέδια και η τεχνολογία έχουν λίγο πολύ «κλείσει» (χαλκός, heatpipes κλπ) οπότε όλοι βγάζουν τις εκδόσεις τους πάνω σε παραλαγές του ίδιου σχεδίου σύν το γεγονώς ότι πλέον οι περισσότεροι έχουν κουτί με «παράθυρο» και μία γoυάου ψύκτρα με πράσινους&μπλέ κόκκους είναι must.

Για αυτό έχουν πέσει επάνω όλοι οι κατασκευαστές και βγάζουν αβέρτα ψύκτρες.

Είναι και τυχεροί που οι ενεργειακές ανάγκες των νέων επεξεργαστών έχουν κατέβει γιατί αν είχαμε ακόμα τα Watt του Presk(h)ot δεν θα τολμούσε κανένας να ασχοληθεί...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.