Jump to content


'Παγώνουν' τα πάντα...


Occultist

Recommended Posts

βασικα οταν ΔΕΝ κολλαει στην αρχη και πορχωραει (για να κολλησει αργοτερα) κανει κανονικα το μπιπ ή η συμπεριφορα του ειναι υποπτη...αν ισχυει το δευτερο ανατρεξε στο manual της μητρικης για να δεις τι μπορει να συμβαινει και πες μας...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Μέχρι να κολλήσει, όλα φαίνονται κανονικά. Καμία περίεργη συμπεριφορά. Αλλά δεν προλαβαίνω να εγκαταστήσω τίποτα. Κολλάει λίγο αφού μπει στο desktop. Καμιά φορά κολλά και πιο πριν. Επίσης, αν μπω και το αφήσω στην οθόνη του bios, και εκεί θα κολλήσει μετά από 2-5 λεπτά.

Με τις μνήμες το έχω τσεκάρει - δε φταίνε.

Το τροφοδοτικό είναι καινούριο και με πολύ ήπια χρήση...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα συμπτώματα τα εμφανίζει και σε safe mode.

Οι θερμοκρασίες της cpu είναι κανονικές πάντως. Και δε νομίζω να έμπαινε στα windows καν αν είχε πρόβλημα η cpu...

Link to comment
Share on other sites

τοτε δεν μενουν αλλα περιθωρια...το μονο που εχει μεινει ειναι η μητρικη...αν θελεις στειλτη για ενα τσεκαρισμα στο Πλαισιο (αφου προηγουμενως κανεις και εσυ εναν οπτικο ελεγχο εχοντας τη εξω απο το κουτι)...Σε αυτη την περιπτωση δεν νομιζω πως μπορεις να κανεις κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

ισως αλλα αφου ουτε θερμοκρασιες ανεβαζει,καθαρισμενη ειναι και η ψυκτρα της παταει καλα, τοτε για να σιγουρευτεις θα πρεπει να τη δωσεις για ελεγχο...(μαζι με τη μητρικη)..

Αν θελεις παντως να κανεις μια τελευταια προσπαθεια, βγαλα ολα απο το κουτι στηστα σε ενα παγκο και bootare με τα βασικα...VGA,HDD,RAM και δες τι γινεται...δεν αποκλεισαμε το γεγονος να βραχυκυκλωνει κατι μεσα στο κουτι και να συμβαινει αυτο...;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa

ισως αλλα αφου ουτε θερμοκρασιες ανεβαζει,καθαρισμενη ειναι και η ψυκτρα της παταει καλα, τοτε για να σιγουρευτεις θα πρεπει να τη δωσεις για ελεγχο...(μαζι με τη μητρικη)..

Αν θελεις παντως να κανεις μια τελευταια προσπαθεια, βγαλα ολα απο το κουτι στηστα σε ενα παγκο και bootare με τα βασικα...VGA,HDD,RAM και δες τι γινεται...δεν αποκλεισαμε το γεγονος να βραχυκυκλωνει κατι μεσα στο κουτι και να συμβαινει αυτο...;)

Η τελευταια ελπιδα........................................

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Πως να το τσεκάρω - δεν προλαβαίνει να μπει στα windows πια. Το ανεμιστήρι του γυρίζει πάντως.

για να τσεκαρεις αν ανεβαζει θερμοκρασιες θα το ακουμπησεις με το δαχτυλο σου και θα αρχισεις να μετρας 1000,1001,1002 κλπ αν αντεξεις μεχρι το 1030 λογικα δεν θα εχει προβλημα...ειναι λιγο ακομψος τροπος αλλα αφου δεν γινεται να μπεις να κιταξεις απο τα win τι να κανουμε...εκτος και αν εχεις κανενα ψηφιακο θερμομετρο οποτε ακομα καλυτερα...

Αρχική απάντηση από greenforce13

Αυτο που μένει να κάνεις είναι αυτό που λεει ο hayabusa πιο πανω.βγάλτα ολα και βάλτα ξανα.

δεν ειπα να τα βγαλει και να τα βαλει ξανα...ειπα να τα βγαλει και να κανει δοκιμες μονο με τα βασικα εξω απο το κουτι..;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν είναι θέμα παροχής.

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει η ηλίθια gigabyte:P Και έχω δει πολλές gigabyte να κάνουν νούμερα...

Τεσπα, επειδή έχω ένα laptop και βολεύομαι για την ώρα, μέχρι να πάω φαντάρος το Μάη...και επειδή τη θέλω τη ψυχική ηρεμία μου, θα αφήσω στην τύχη του το άλλο μπρίκι και θα πάρω ένα καινούριο της προκοπής όταν απολυθώ με το καλό.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.