Jump to content



Quick Review: ZTE Blade - Low Budget Android Smartphone


redgiwrgos

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

Οντως ειναι λιγο αχρηστο αν δεν εχεις Net..

Εγω εχω βολευτει με την κινιση απο το συμβολαιο..αλλα μια φορα το ξεπερασα και την πατησα..τα χρεωσαν ολα..οποτε προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιο μετρητή ορίου GB ή να γραψω ενα για Adroid ; Εγω πιο πολυ για προγραμματισμο το θελω. Το medium ακουγεται ενδιαφερον, αρκει να μπορέσω να κρατήσω τον ίδιο αριθμό που έχω και τώρα.

btw στην ιδια τιμη και το Samsung Galaxy 3. Τι λεει αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε οτι συγκρίνετε..αλλα οχι με την συσκευη που φανταζεσαι..:p

Με τα X8-X10-Optimus One κτλ..ναι..

Απλα τα πλαστικα του δεν ειναι και οτι καλυτερα..

Και δεν εχει και 2.2 που εχουν τα αλλα ε..

Όντως ενα βιντεακι που κοιτουσα τα πλαστικά του δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά ντάξει δε με απασχολεί ιδιαίτερα. Τώρα το Adroid 2.1, θα το αναβαθμίσω σε 2.3 custom μολις το παρω, οποτε klein.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν φταίει ότι το δικό μου είναι orange (και απο τα λευκά) πάντως έχει πέσει κάτω αρκετές φορές και δεν έχει νιώσει τίποτα, ούτε γρατζουνιά.

Ίσως να είχα κάποιο ενδοιασμό από το πίσω καπάκι, αλλά και πάλι αν δεν εστιάσεις εκεί, στην χρήση δεν αντιλαμβάνεσαι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στη Wind σχετικά με το update και έλαβα την παρακάτω απάντηση:

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε ότι βάσει ενημέρωσης από την κατασκευάστρια εταιρεία η αναβάθμιση θα είναι διαθέσιμη περίπου στο τέλος Μαρτίου, χωρίς να γνωρίζουμε συγκεκριμένη ημερομηνία. Επιπρόσθετα, όταν θα είναι διαθέσιμη θα υπάρξει ενημέρωση στο δίκτυο καταστημάτων WIND και πιθανά στην ιστοσελίδα μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry man, αλλά δεν εχω ασχοληθεί γιατί το δικό μου ήταν 512 απο την μαμά orange.

Νομιζα όμως οτι με το που περνάς custom rom ξεκλειδώνει...

Αυτό το δοκίμασες?

http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασα από 3-4 2.2 και μία 2.3(πολύ ωραία αλλά ούτε market δεν είχε) και αφού μου έβγαλε την πίστη γιατί από 2.3 δε μπορούσα να περάσω σε άλλη έκδοση, πάλι καλά είχα κάνει backup την stock 2.1 και τώρα είναι σα να μη συνέβει τίποτα...θα δοκιμάσω και αυτό που λέει το techblog μπας και βρω την υγειά μου...απλά δεν ξέρω αν αυτό είναι 2.2 ή 2.1.

Πάντως ευχαριστώ για τη βοήθεια! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από όσο καιρό έχω το blade όλο και συνεχίζει να με εκπλήσσει...έχω αυτή τη στιγμή Swedish Spring RLS5 με ξεκλείδωτη τη RAM...πήρα και αυτή την SD...με λίγο OC στα 748MHz μέσω No-Frills CPU Control(πάει μέχρι 806MHz αλλά το θέλω σώο) και με Governor Performance είχα αυτό:

post-1847-1414343572,7381_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.