Jump to content



Nέο PC - Προτάσεις


memis

Recommended Posts

Spyrus σε ευχαριστώ και πάλι.

Το PC θα πω να το συναρμολογήσουν στο πλαίσιο, οπότε για να το κάνουν να παίξει, φαντάζομαι θα κάνουν μόνοι τους την αναβάθμιση που λες.

Για την κάρτα γραφικών, δεν κατάλαβα για ποιο λόγο επιμένεις στο να μην την πάρω. Είναι τόσο μάπα? να βάλω την Asus 8500 για καλύτερη? πως αλλιώς θα έχω DVI εξοδο για htpc ? μήπως δεν κανει η συγκεκριμένη για αυτή την δουλειά?

Please advise!

Link to comment
Share on other sites

Με τα παιχνιδια μπορει να εχεις λιγο προβλημα με αυτην που εχεις βαλει...

Σου προτεινω να δωσεις ~40 ευρω παραπανω και να παρεις αυτην εδω που εχει πολυ καλυτερες επιδοσεις (σκεψου το αλλιως, μεγαλυτερη αντοχη στο χρονο ;))

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977735&product=961272

Γιατι δεν παιρνεις widescreen οθονη?Θα εχεις μεγαλυτερο οπτικο πεδιο σε σχεση με μια ''απλη/τετραγωνη'':p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από memis [Σήμερα, στις 16:11]

Spyrus σε ευχαριστώ και πάλι.

Το PC θα πω να το συναρμολογήσουν στο πλαίσιο, οπότε για να το κάνουν να παίξει, φαντάζομαι θα κάνουν μόνοι τους την αναβάθμιση που λες.

Για την κάρτα γραφικών, δεν κατάλαβα για ποιο λόγο επιμένεις στο να μην την πάρω. Είναι τόσο μάπα? να βάλω την Asus 8500 για καλύτερη? πως αλλιώς θα έχω DVI εξοδο για htpc ? μήπως δεν κανει η συγκεκριμένη για αυτή την δουλειά?

Please advise!

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις στο γραφείο σου;

Πάντως LCD οθόνες και τηλεοράσεις δέχονται εικόνα από απλή vga και αναλαμβάνουν

τα υπόλοιπα. Όπως και η οθόνη που θα πάρεις.

Το serial port γιατί το θέλεις τι θα συνδέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Τη σειριακή έξοδο την θέλω για αναβάθμιση λογισμικού ηλεκτρονικών συσκευών πχ. ενός receiver (ψηφιακού δέκτη).

Δεν σας κρύβω ότι από το eshop.gr που πέρασα σήμερα για κάτι πραγματάκια και για να ρωτήσω για χρόνους παράδοσης και εγγυήσεις των υπολογιστών, μου πρότειναν την εξής σύνθεση

cwehbp39qewmq2gmkxk2_thumb.jpg

λέγοντας μου ότι δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά μεταξύ του Ε2180 (2,00GHZ) και του Ε4500 σε απόδοση στην πράξη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.