Jump to content



SSD realtime activity monitor


sakis_the_fraud

Recommended Posts

'Μερααααααααααααα!

γνωριζει κανενας καποιο προγραμμα που να σου επιτρεπει να βλεπεις σε πραγματικο χρονο τι γινεται στον SSD σου;

Για απλους δισκους παιζει το HD Tune στην καρτελα "Disk Monitor".

Βοηθατε γιατι κατι δεν παει καλα με το "εργαλειο" :p

AAAAA! Εχω τον Corsair P64 με το τελευταιο firmware που υποστιριζει Trim...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τι γίνεται τι εννοείς ;

Κάποιο εργαλείο σου δείχνει το Health αλλά και πάλι εγώ δεν τα λαμβάνω σοβαρά υπόψην αυτά τα εργαλεία που μετράνε το ποσοστό health. Τι πρόβλημα έχεις με τον SSD ;

ΥΣ: Αμα δεν ερχεσαι στον καφε έτσι ειναι...αρχικά κρασάρουν οι δίσκοι...μετά οι μνήμες...και στο τελος καταλήγεις με διαρροή :p

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο εργαλείο σου δείχνει το Health αλλά και πάλι εγώ δεν τα λαμβάνω σοβαρά υπόψην αυτά τα εργαλεία που μετράνε το ποσοστό health.

ρε απο health μια χαρα τα παω, ασχετα που δεν ειναι αξιοπιστη μετρηση...

http://online.hddlife.com/ssdlife/549ebef070bdca51ad4cd3107a5c1829

ΥΣ: Αμα δεν ερχεσαι στον καφε έτσι ειναι...αρχικά κρασάρουν οι δίσκοι...μετά οι μνήμες...και στο τελος καταλήγεις με διαρροή :p

ΕΕΕΕΕΕΕΕ! αμα ξαναμιλησεις για τις μνημες μου θα γινει χαμος ετσι;;;; Ειναι το 2ο κιτ που παιρνω και παιζει σωστα χαχαχαχαχαχαχ

Τι ακριβως παρουσιαζει Σακη?

Δεν ειμαι σιγουρος πως φταιει ο δισκος απλα φανταζομαι πως αυτος ειναι η αιτια.

Το συστημα κολλαει για μερικα δευτερολεπτα και μετα επανερχεται. Εχω mouse, μπορω να κλικαρω παντου αλλα εκεινη την στιγμη δεν γινεται τιποτα. μετα απο 5-6-7 sec γινονται ολα μαζι!!!!

Ηθελα να δω αν υπαρχει κατι που γραφει συνεχεια στον SSD, αλλα μαλλον θα παω στην "δοκιμασμενη" λυση του secure erase μεσω του Gparted.

Link to comment
Share on other sites

Το συστημα κολλαει για μερικα δευτερολεπτα και μετα επανερχεται. Εχω mouse, μπορω να κλικαρω παντου αλλα εκεινη την στιγμη δεν γινεται τιποτα. μετα απο 5-6-7 sec γινονται ολα μαζι!!!!

Μου θυμησες ενα παρομοιο προβλημα..που εκανα κλικ και δεν εκανε τπτ..αλλα μετα δεν ερχοταν ολα μαζι..απλα χτυπουσε μια διεργασια.

Θυμαμαι που με ειχε στειλει ο αντρεας τον explorer.exe ή κατι παρομοιο..:p (τοτε παιζαμε με τα Services κιολας..οταν ειχαν πρωτοβγει)..οποτε δεν θυμαμαι τι ακριβως ηταν.

Μπορει να ειναι θεμα σταθεροτητας..μπορει να ειναι και "κουρασμενα" τα win.

Πιστευω και κατι να εγραφε στον δισκο συνεχεια..παλι δεν θα εκανε ετσι.

Softw-ερικο μαλλον ειναι το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμησες ενα παρομοιο προβλημα..που εκανα κλικ και δεν εκανε τπτ..αλλα μετα δεν ερχοταν ολα μαζι..απλα χτυπουσε μια διεργασια.

Θυμαμαι που με ειχε στειλει ο αντρεας τον explorer.exe ή κατι παρομοιο..:p (τοτε παιζαμε με τα Services κιολας..οταν ειχαν πρωτοβγει)..οποτε δεν θυμαμαι τι ακριβως ηταν.

Softw-ερικο μαλλον ειναι το προβλημα.

μετα την δηλωση σου, δοκιμασα να κλεισω τον explorer.exe κατα την διαρκεια του προβληματος και ξεκολλησε.

Τι λες να παιζει;;; :S

Link to comment
Share on other sites

Σακη αν στο ξανακανει κλεισε το explorer.exe ,ανοιξε το παλι και δες αν το κανει.

Το δοκιμασα σημερα το πρωι και εστρωσε, επισης πριν απο καμια ωριτσα, εκανε restart o explorer.exe.

την τυχη μου μεσα! ^*&(&$%&%$&^&*&

Link to comment
Share on other sites

Στο εκανε και οταν δεν ησουν OCed?

Ναι αλλα πιο αραια. 1 φορα τις 3 μερες πχ και διαρκουσε λιγοτερο.

Ρε συ απο,αν θυμαμαι καλα,κατι ειχε πει ο Ανδρεας για το kaspersky.GV σου θυμιζει τιποτα?

δεν θελω να ακουω τετοιααααααα!!!!

βασικα βρηκα (κατα τυχη) πως αν κατα την διαρκεια του "κολληματος" κλεισω το dllhost.exe ολα στρωνουν.

Επισης εχω διαβασει πως παρομοια προβληματα πηγαζουν απο την προσθηκη καποιων Shell Extensions στον explorer.exe. Θυμασαι αν ειχατε χρησιμοποιησει το Sysinternals Autoruns;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.