Jump to content



Forthnet No Go


DarkSaga

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από kallileo

Και γω που ημουν πολυ καλα με το 2play εως τωρα τις τελευταιες μερες τρωω αποσυνδεσεις συνεχεια και εχω ξενερωσει ασχημα....και δεν ειναι θεμα router.

Πάντως στο site έχουν συνέχεια ανακοινώσεις για έργα:

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=223281

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=223284

Και μπορεί να λένε για συγκεκριμένες περιοχές κι ώρες, αλλά η πείρα λέει ότι όλοι επηρεάζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

και τι μου το κρύβουν?

να μην πω και για τον συμψηφισμό του λογαρισμού που μου χρωστάνε 90 απο το καλοκαίρι και κάνουν τον Αλέκο...

εγώ πληρώνω και απαιτώ εξυπηρέτηση απο 23/12 έχει πέσει το σύμπαν...

έλεος...

δεν τους/σας δικαιολογεί τιποτα.

δεν έχουν κάνει καμμία μα καμμία ενέργεια για την περιπτωσάρα μου...

και το ρίχνουμε στην πλάκα γιατί αλλιώς δεν παλεύεται η κατάσταση

"H Forthnet, επιθυμεί να ενημερώσει τους συνδρομητές της ότι την Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2008, μεταξύ 03:30 π.μ. - 04:30 π.μ., θα πραγματοποιηθούν τεχνικές εργασίες στο δίκτυό της.

Κατά τη διάρκεια των εργασιών θα προκύψει διακοπή όλων τηλεφωνικών υπηρεσιών."

τσιγγουύνηδες ακόμα και στη Γλώσσα....

ΤΩΝ άντε βάλτε το κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι και εγώ αυτή τη στιγμή που μιλάμε περιμένω την ενεργοποίηση του conn-x στα 24Mbps. Ξέρω ότι η Forthnet το δίνει 21,5, η Altec αρχίζει από τα 15 και δεν ξεπερνάει τα 20 και επίσης η HOL έχει την ίδια καλή τιμή της Forthnet. Ε για όλες (παραδόξως πλην της Altec !) έχω φίλους που έχουν να κάνουν και κάποιο παράπονο. Αλλος περίμενε 5 μήνες !!! για ενεργοποίηση (φαντάζεστε ποια εταιρία είναι αυτή !) άλλος κλειδώνει στα 13 αλλος δεν είναι σταθερη η γραμμή του έχει άσχημα pings κλπ.

Για αυτό το λόγο αποφάσισα να δίνω από 8.5 έως 10 παραπάνω σε σχέση με τους άλλους αλλά τουλάχιστον κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό θα έχω την ψυχική μου ηρεμία !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85

Για αυτό το λόγο αποφάσισα να δίνω από 8.5 έως 10 παραπάνω σε σχέση με τους άλλους αλλά τουλάχιστον κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό θα έχω την ψυχική μου ηρεμία !

Ή αλλιώς 2 καφέδες λιγότεροι το μήνα, no big deal :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21- [Σήμερα, στις 12:31]

Ή αλλιώς 2 καφέδες λιγότεροι το μήνα, no big deal :hehe:

Αν το πας με καφεμέτρηση οι άλλοι δίνουν τα ίδια ή και παραπάνω με εμένα γιατί καταναλώνουν 2 καφέδες και δύο πακέτα τσιγάρα παραπάνω στην προσπάθεια να εντοπίσουν και να λύσουν το πρόβλημά τους ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 11:49]

το modulation gmt Μου το έχει προτείνει κι άλλος

μαζί με αυτό πρέπει να αλλάξω και κάτι άλλο?

Δες PPoA / VCA

ή PPoE / LLC

υγ, φιλος με το ιδιο προβλημα αλλαξε...φιλτρο και δε ξαναφαγε d/c....

ξερω ειναι κουλο, απλα το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nephilim

αν ο ΟΤΕ ειχε 24αρι στα 80 ευρω το διμηνο οι εναλλακτικοι θα ψωφοπειναγαν.

με τετοια εξυπηρετηση που εχουν....

Εμμμ... στα 59,8 το δίμηνο είναι:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Οι πωλήσεις connx έχουν υπερτριπλασιαστεί μετά τις νέες ταχύτητες

Για το σύνολο ισχύει αυτό:

http://shopz.gr/modules/news/article.php?storyid=35

Όσο για τις ταχύτητες, φαίνεται πως όλοι οι εναλλακτικοί είναι με 2mbit κι ο πΟΤΕ με 24 τάπα, γιατί αλλιώς δεν εξηγείται ο μέσος όρος... Για τις τιμές δε μιλάω...

Η μέση ταχύτητα download στις χώρες μέλη του ΟΟΣΑ ανέρχεται στα 13,7 Μbit το δευτερόλεπτο (Mbit/s) ενώ η Ελλάδα βρίσκεται πολύ χαμηλότερα με μέση ταχύτητα download στα 6,575 (Mbit/s).

Επιπλέον, το «γρήγορο» Internet στην Ελλάδα παραμένει ακριβό, η αφού η χώρα καταλαμβάνει την 28η θέση μεταξύ των 30 χωρών που αναφέρονται στην έρευνα, με μέσο μηνιαίο κόστος 29 δολάρια ανά Mbps, όταν ο μέσος όρος στα μέλη του ΟΟΣΑ είναι στα 18 δολάρια.

Πηγή: http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=848756

Η Forthnet έχει >250.000 συνδρομητές. Από τα λεγόμενά σας, φαίνεται ότι είμαι ο μόνος που δεν έχω προβλήματα. Θα με έχουν με κάποιο flag φαίνεται και με ευνοούν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Ξεχνάς το πάγιο της γραμμής... και τις μονάδες...

connx talk+ πάγιο ("τζίζ" σύμφωνα με yanni - τρελλή ατάκα, ακόμα την θυμάμαι και γελάω :hehe: ) + 24mbit = 18 ευροπουλάκια παραπάνω τον ΜΗΝΑ σε σχέση με forthnet αλλά : ψυχική ηρεμία = ανεκτίμητη

Link to comment
Share on other sites

και εγω προς ΟΤΕ θα σου προτεινα να πας...

Στην forthnet για μια απλη αιτηση adsl με εγραφαν δυο ολοκληρους μηνες...Κανω αιτηση στην ΟΤΕνετ και σε δυο μερες η γραμμη ηταν ετοιμη

Tωρα με την 24αρα κλειδωνω στα 8.5-9.2 mbps και δεν εχω ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα συν οτι οι ταχυτητες ειναι αψογες...;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

connx talk+ πάγιο ("τζίζ" σύμφωνα με yanni - τρελλή ατάκα, ακόμα την θυμάμαι και γελάω :hehe: ) + 24mbit = 18 ευροπουλάκια παραπάνω τον ΜΗΝΑ σε σχέση με forthnet αλλά : ψυχική ηρεμία = ανεκτίμητη

+1

Και γω προς ΟΤΕ θα σου λεγα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

18 ευροπουλάκια παραπάνω τον ΜΗΝΑ

Κάνε 4 τους καφέδες...

Και μιλάμε χωρίς τις μονάδες. Ο gbak που μιλάει ώρες, πίνει 10 καφέδες. Εγώ που προχθές μιλούσα 45' με Λονδίνο, θα έπινα 10 καφέδες σε μιά ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Κάνε 4 τους καφέδες...

Και μιλάμε χωρίς τις μονάδες. Ο gbak που μιλάει ώρες, πίνει 10 καφέδες. Εγώ που προχθές μιλούσα 45' με Λονδίνο, θα έπινα 10 καφέδες σε μιά ημέρα.

με απεριόριστες κλήσεις εντός δικτύου ΟΤΕ :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

με απεριόριστες κλήσεις εντός δικτύου ΟΤΕ :smoke:

Πολύ έξυπνο αυτό. Και με παίρνεις τηλέφωνο, που έχω 210χχχχ και χρεώνεσαι χωρίς να το ξέρεις. Χώρια του ότι δεν είναι εντελώς δωρεάν:

μιλάτε απεριόριστα αστικά και υπεραστικά

κάθε μέρα, όλη μέρα, 24 ώρες 7 ημέρες (εντός δικτύου ΟΤΕ)

τις καθημερινές το Βράδυ (20:00 - 08:00) και το Σαββατοκύριακο (εντός δικτύου ΟΤΕ)

Αν και δεν το διαυκρινίζει, μάλλον τα υπεραστικά δεν είναι 24/7.

Επίσης, δε λέει πουθενά για χρέωση. Απλά "μιλάτε απεριόριστα" κι όπως το λάβει κανείς. Το λέω αυτό γιατί και παραπάνω το λέει, αλλά εκεί εννοεί ότι μπορείς να μιλάς απεριόριστα και να είσαι και στο internet ταυτόχρονα.

Edit:

Από το FAQ:

Ποιες είναι οι ώρες και ημέρες στις οποίες έχω δικαίωμα απεριόριστων αστικών και υπεραστικών κλήσεων?

Αγοράζοντας το conn-x TALK έχετε τη δυνατότητα επιλογής ανάμεσα σε:

conn-x TALK με ζώνη απεριορίστων αστικών και υπεραστικών κλήσεων τις καθημερινές το βράδυ, από τις 20:00 έως τις 07:59 το πρωΐ της επόμενης ημέρας.

conn-x TALK με ζώνη απεριορίστων αστικών και υπεραστικών κλήσεων το Σαββατοκύριακο, από 00:00 του Σαββάτου έως 23:59 της Κυριακής.

conn-x TALK με ζώνη απεριορίστων αστικών και υπεραστικών κλήσεων τις καθημερινές το βράδυ, από τις 20:00 έως τις 07:59 το πρωΐ της επόμενης ημέρας, και το Σαββατοκύριακο.

Edit2:

Kι όπως φαίνεται από το oteshop, οι τιμές είναι αλλού!!! :confused:

30 για το 24mbit

hj1501203594387th.jpg

Kι άλλα 14 για απεριόριστες κλήσεις εντός δικτύου πΟΤΕ

rt9591203594530th.jpg

Κι μην ξεχνάμε και 14 το πάγιο...

Σύνολο, 30+14+14 = 58 το δίμηνο... 50% πάνω από τη Forthnet... Συν τις μονάδες στα ΜΗ δίκτυα πΟΤΕ....

Ξαφνικά τα 10 έγιναν 18...

Link to comment
Share on other sites

Xίλια συγνώμη, έκανα λάθος. ΟΤΕ talk έχω, 16 euro τον μήνα με ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΣ αστικές και υπεραστικές κλήσεις, εντος Ελλάδος και εντός δικτύου ΟΤΕ. Το εντός δικτύου ΟΤΕ έχει νόημα για μένα. Για να περάσει αυτό το πρόγραμμα από την ΕΕΕΤ άργησε πολύ λόγω της ιδιαιτερης συμπάθειας - εμπάθειας. Και αν το έκανε έτσι η Forthnet, δεν θα είχε απήχηση και δεν θα πούλαγε το ίδιο διότι απλά πόσοι έχουν χαλκό forthnet και πόσοι ΟΤΕ. Όσο για την χρέωση εκτός δικτύου ΟΤΕ , 4-5 αριθμοί είναι όλοι και όλοι στον λογαριασμό μου. Ούτε γάτα, ούτε ζημιά. ΑΝ είχα γυναίκα με fothnet ή στο εξωτερικό, τότε πιστεψέ με, Forthnet θα είχα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.