Jump to content



Voltage Northbridge Σε DQ6


Hohenstaufen

Recommended Posts

Λοιπό θα σας πώ την κατάστη, έχω έναν Ε6550 και έιμα κολλημένος στα 3,57GHZ(510x7).Όταν πάω στα 520 δεν λέει να μπουτάρει με τπτ. Έχω δώσει ρεύμα 1,39 στον cpu (στα 3,57 μπουτάρει με 1,38 άνετα,δεν ξέρω αν είναι σταθερός βεβαια).Οι μνήμες φυσικά στο 1:1 με 2,2βολτ.Και σκέφτομαι τώρα να δώσω παρπάνο ρεύμα στην cpu ή μήπως θέλει παραπάνω ρεύμα και η βορεια γέφυρα? Επειδή δεν ξέρω ποια έιναι η ρύθμιση βάζω την παρακάτω φωτο για να μου πείτε εσέις που ξέρετε που ρυθμίζουμε το ρεύμα της βορειας γέφυρας.

b5030x.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis [Σήμερα, στις 17:33]

το G(MCH) Overvoltage Control ειναι

Χίλια θανξ. Μήπως υπάρχει κάτι άλλο να κάνω που ίσως έχω παραλήψει και θα έπρεπε να το κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Βρε αθεόφοβε 1.9 ρεύμα στον επεξεργαστή και σκέφτεσαι να δώσεις και παραπάνω κιόλας? Και αναρωτιέσαι ακόμα γιατί δεν ανεβαίνει? Θερμοκρασίες κοιτάς καθόλου ή το πάς σαν τη δίαιτα της πάπιας?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 18:43]

Βρε αθεόφοβε 1.9 ρεύμα στον επεξεργαστή και σκέφτεσαι να δώσεις και παραπάνω κιόλας? Και αναρωτιέσαι ακόμα γιατί δεν ανεβαίνει? Θερμοκρασίες κοιτάς καθόλου ή το πάς σαν τη δίαιτα της πάπιας?????

Όπα λάθος δεν εννοώ 1.9 εννοώ 1,39 σόρρυυυυυυυυυ ορθογραφικόοοοοοοοο :o

Θερμοκρασίες είμαι γιρω στους 39-40 idle έτσι λέει ο κορ τεμπ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.