Jump to content



New Machine (WorkLog)


Qlim4X

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
δηλαδή?

τι δεν σου αρέσει από την όλη φάση.

επιτελούς κάποιος που έχει να πει κάτι....

Αν εξαιρεσουμε το Cosmos που δεν με συγκινει(αλλα ειναι τελειως υποκειμενικο). Βγαλε τα αυτοκολλητα απο το corsair memory cooler, να μεινει τελειως μαυρο, ειναι ψιλοαθλιο ετσι. Με τα καλωδια θες αρκετη δουλεια, τα sata δεν πιστευω οτι ειναι δυσκολο να περασουν απο πισω. Ισως μπορεις να γυρισεις και τους δισκους αναποδα για να μην φαινονται καθολου τα καλωδια εκει. Καλωδια τροφοδοσιας μητρικης/καρτας γραφικων θα ηταν πιο ωραιο να εχουν τρυπα απο πισω ακριβως στο υψος της υποδοχης(τωρα φευγουν λιγο προς τα πανω). Μετα παμε στα λαστιχα, αποψη μου ειναι να προσπαθησεις να τα βαλεις με τετοια σειρα ωστε να εχει το πιο καθαρο/τακτοποιημενο αποτελεσμα ανεξαρτητα της σειρα που θα ειναι τα block, 1-2 βαθμοι πανω κατω δεν πιστευω οτι εχουν σημασια.

Link to comment
Share on other sites

1)εμένα προσωπικά το κουτί μου αρέσει πολύ

2)οκ για τα αυτοκόλλητα

3)με τα καλώδια έκανα ότι μπορούσα αλλά παίρνει λίγο ακόμα

4)τα σατα έκανα ******* και παρηγκιλα 20ποντα και δεν μανουβραροντε εύκολα οπότε πρέπει να πάρω πιο μακρυά

5)όσο για τους δίσκους ανάποδα νομίζω είναι λίγο δύσκολο γιατί έχω 4 δίσκους και δεν έχει χώρο να περάσουν τα καλώδια

6)οι τρύπες ανοίχθηκαν λίγο πιο πάνω γιατί αν γίνουν από πίσω η μητρική δεν θα βιδώνει γιατί το 24πινο είναι πολύ χοντρό

7)όσο για τους σωλήνες ίσως έχεις δίκιο. έχεις να προτείνεις καμιά συνδεσμολογία? απλώς γίνετε χαμός με τόσα μπλοκ αλλά και γιατί οι σωλήνες δεν είναι τόσο εύπλαστοι όσο οι 3/8

Link to comment
Share on other sites

γελάτε γιατί ζηλεύετε :p

unsto

το έλυσα όλο και τους ξανά βάζω.

αναποδογύρισα και το πίσω ψυγείο για να είναι πιο κοντά τα ρακορ στην vga - chipset και τώρα να δω την συνδεσμολογία του αχταρμά :p

Link to comment
Share on other sites

ένα μικρο update με τους σωλήνες.

ακούω προτάσσεις γιατί 2 ενώσεις δεν έχουν μπει ακόμα ανάμεσα σε mosfet και cpu ένα σχεδιάγραμμα θα ήταν καλό.

επισεις κάτι πρέπει να γίνει και με τα σατοκαλωδια

12082008672yp1.th.jpg

12082008673xx5.th.jpg

12082008674zq6.th.jpg

από την έξοδο του πίσω ψυγείου πάει απευθείας στην vga.

η διάταξη του αέρα έχει αναδιαμορφωθεί. ο πίσω ο κάτω και ο μπροστά βαζουνε αέρα και το τριπλό από επάνω αναλαμβάνει να βγάζει τον αέρα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κατι τετοιο(και αγορασε μια ψηφιακη:rofl:). Παντως σε σχεση με πριν εχει βελτιωθει τρομακτικα η κατασταση. Για τα sata η λυση ειναι μια, περασμα τα καλωδια απο πισω και οι δισκοι αναποδα. Επισης το καλωδιο για την vga σιγουρα χωραει να περασει απο πισω, τουλαχιστον να μεινει μονο το 24πινο.

post-44-1416073611,5815_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

χλωμό αυτό γιατί μπαίνει περίπου 4-5 πόντους μέσα από τα bluray και θα πρέπει να πάνε όλα μια θέση πιο κάτω και πάλι θα χρειαστώ γωνιές.

μια καλή λύση είναι να βάλω singlepass rad αλλά πολλά τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Check αυτο για την σειρα των σωληνων

f078b112b1fc6003.jpg

Ποπο!! Το ζηλεψα το κουτακι!!:-O

DJ_Alex, για δες οπως ειναι αυτο αν παιρνει τον σωληνα απο το mosfet να στριψει και να παει στο ψυγειο ωστε να μπει το ψυγειο πριν τη cpu.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, πολύ όμορφο. Ο noiseblocker XL2 είναι αυτός πίσω?...επίσης, ρε παιδιά αυτά τα καλώδια που είναι μαύρα και σαν κορδόνια παπουτσιού τα έχω δεί και σε αυτό...

Πως θα τα βρούμε να τα βάλουμε και εμείς? Η μήπως μόνοι τους τα φτιάχνουν?

Συγνώμη για το off topic...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.