Jump to content



Τι έγινε ρε παιδιά!!!!


koozoop

Recommended Posts

Καλησπέρα. Διαβάστε τι κουφό μου έτυχε: στη δουλειά αγοράσαμε καινούριο υπολογιστη για να τον χρησιμοποιήσουμε αποκλειστικά για σχέδια και rendering. Παρόλο που ζητήσαμε κάρτα γραφικών για αυτή τη δουλειά (firegl ή quadro) μας έβαλαν μια Asus 3850 (αυτή με το μεγάλο ανεμιστήρα). Τέσπα, πριν δύο ημέρες και ενώ κάποιος δούλευε στον υπολογιστή, άρχισαν να βγαίνουν καπνοί και να μυρίζει καμένο. Μετά από λίγα sec έσβησε και η οθόνη. Ανοίγουμε το κουτί και τι να δούμε: είχε πέσει κάτω ένας πυκνωτής (μάλλον...) από την κάρτα, με μια τρύπα στο κέντρο ΝΑ!!!

Έχετε ξαναδεί ή ακούσει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να πω ότι παρατήρησα πως κάποια ολοκληρωμένα πάνω στην κάρτα ήταν σημαδεμένα με μαρκαδόρο (τικαρισμένα). Μήπως αυτό σημαίνει ότι η κάρτα ήταν από επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχει. Αυτό που φοβάμαι είναι μην πουν τίποτα (και καλά...) επειδή αλλάξαμε θέση σε ένα USB bracket που το είχαν τοποθετήσει στο κάτω slot και εμέις το βάλαμε πάνω-πάνω γιατί εκεί μας βόλευε...

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση έχει. Αυτό που φοβάμαι είναι μην πουν τίποτα (και καλά...) επειδή αλλάξαμε θέση σε ένα USB bracket που το είχαν τοποθετήσει στο κάτω slot και εμέις το βάλαμε πάνω-πάνω γιατί εκεί μας βόλευε...

οχι ρε συ..αν φοβασαι κατι τετοιο τους πηγαινεις την καρτα σκετη..και αυτη εξαλλου απο μονη της καλυπτεται απο 2ετη εγγυηση...

Link to comment
Share on other sites

Νταξ' λάθος μου, πάντος εδώ μέσα θυμάμαι 3 περιπτώσεις που έχουν ξεκολλήσει πυκνωτές και μια αν δεν κάνω λάθος ήταν πρόσφατα (βαριέμαι να τις ψάξω:p).

Στην δική μου περίπτωση αναφέρεσαι (http://www.thelab.gr/showthread.php?t=48905&highlight=%F0%F5%EA%ED%F9%F4%DE%F2), μόνο που εμένα δουλεύει κανονικά!

Δεν μπορώ να αποφασίσω τι να κάνω. Αν την πάω για rma στην Γραμμή, θα μείνω χωρίς υπολογιστή για κανά μήνα:weep:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.