Jump to content



Recommended Posts

ωραιος αλλά :

α) ριξε vcore ή βαλε +1 multi οπως εισαι (καλύτερα το 2ο :hehe: )

B) οι μνημες στην 580 εχουν κι αλλο σιγουρα :triniti:

ζορικα τα πραγματα με αυτη τη ζεστη για παραπανω.... μου πεταγε συνεχεια ακυρα στα τεστ της καρτας, και αναγκαστικα να το τρεξω πιο χαμηλα απο το καλυτερο μου σκορ!

οσο για ενα multi πανω δεν μου κανει boot!

Link to comment
Share on other sites

ενω εχει τρεξει τα απειρα vantage παιζοντας ενα παιχνιδι πεταξε μπλε οθονη! :fist:

λινξ δεν βγαζει ετσι.... μου πεταει 0Χ0000101

Eλα φιλε μου!

Mε το gpuz θα τραβηξεις το bios της καρτας σου. Θα κατεβασεις το Fermi Bios Editor και θα ξεκλειδωσεις το Max voltage και το fan στο 100% και θα κανεις save το ξεκλειδωμενο bios.

Επειτα θα κανεις ενα bootable usb stick, θα βαλεις μεσα το nvflash και θα γραψεις nvflash -4 -5 -6 "ξεκλειδωμενο bios".rom και εισαι ετοιμος!

Ο κωδικος που σου βγαζει παντως λεει πως δεν ειναι το cpu σου σταθερο. Δωσε qpi και Vcore και βαλε το uncore σου 1.5χ ταχυτητα της μνημης.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14897]P70[/MENTION]

Τελικα τι εκανες?

βασικα μου εχει ψιλοσπασει τα νευρα γιατι δεν βγαζει Linx σχεδον με οτι setup και να χω ψαξει!

Παιρνω σαν βαση τον 970 περιπου αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν εχουν καμια σχεση, το δικο μου το cpu δουλευει με πολυ λιγοτερα ρευματα, οπως και καμια σχεση οι θερμοκρασιες!

Δεν ξερω τι να κανω :hm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.