Jump to content



Πακέτο value-for-money


Bebis

Recommended Posts

Αφού η mobo μου μας χαιρέτισε, αναγκάζομαι να πάρω καινούριο σετ mobo - cpu - ram - graphics card.

Δεν σκέφτομαι καθόλου για high end (αν και φοιτητής πληροφορικής οι απαιτήσεις μου οι απαιτήσεις μου σε επεξεργαστική ισχύ είναι πλέον ελάχιστες) αλλά αντίθετα για κάτι με μεγάλο value-for-money (που τελικά θα μείνει σε κανα χρόνο για τους γονείς μου).

Προσανατολίζομαι το παρακάτω σύνολο :

Albatron PXP35 (s775, DDR2, P35) (65€) (Η Asus με απογοήτευσε πολύ για αυτό όχι πια..)

Core 2 Duo 7200 Tray s775/2,53 (115€)

Mushkin Ram 4GB Kit DDR2 800MHz 5-5-5-12 (79,00 €)

9600 GT 512MB (140€) ή 8800GS 384MB (125€)

Έχει κάποιος να αντιπροτείνει κάτι άλλο;

(βλέπω πως είναι το 3ο σερί νήμα για καινούριο πακέτο :o)

Link to comment
Share on other sites

Η mobo που έχεις διαλέξει είναι άριστη για τα λεφτά της. Σε φίλο έπαιξε 6420 με 420fsb για 24/7, χωρίς να την ψάξουμε παραπέρα. Η μόνη ένσταση που έχω είναι η vga. Πάρε την ecs 8800gt με 150 euro. Δροσερότατη και πολύ καλύτερη από αυτές που σκέφτεσαι...

Link to comment
Share on other sites

χμ, εδώ λέει πως μπορεί να χειριστεί 4GB στα XP Pro 32bit. Κάπου είχα διαβάσει πως βλέπει γύρω στα 3,6GB, άρα αυτά τα 1,6 παραπάνω κάτι είναι... και τα 0,4 που χάνονται κοστίζουν λιγότερο απ'ότι θα μπορούν να προσφέρουν μελλοντικά τα 1,6..

Σωστά τα λέει ή λέω μπαρούφες;

Link to comment
Share on other sites

χμ, εδώ λέει πως μπορεί να χειριστεί 4GB στα XP Pro 32bit. Κάπου είχα διαβάσει πως βλέπει γύρω στα 3,6GB, άρα αυτά τα 1,6 παραπάνω κάτι είναι... και τα 0,4 που χάνονται κοστίζουν λιγότερο απ'ότι θα μπορούν να προσφέρουν μελλοντικά τα 1,6..

Σωστά τα λέει ή λέω μπαρούφες;

+1!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.