Jump to content



Χάθηκε ένα μέρος του σκληρού μετά από format...


Recommended Posts

Αφού τσίμπησα το ράπτορ μου, ειπα να κάνω φορματ σε όλους τους δίσκους, αλλα μόλις μπήκα στα windows αντίκρισα αυτό.

51869098up3.jpg

πρώτη φορά μου συμβαίνει, καμιά φορα ένα μέρος είναι unlocated, αλλα τώρα δεν ξέρω τι έχει γίνει, καμιά ιδέα?

δε φένεται και πολύ καλά αλλα η γενική ιδέα είναι οτι στο disk management ο δίσκος φένεται περίπου 300GB ενώ στο My computer φένεται οτι είναι 127GB

O δίσκος είναι 320 άρα το disk management έχει δίκιο, πως θα κάνω το my computer να συμφωνήσει?

Link to comment
Share on other sites

χμμμ, όντως, λέτε να είναι αυτό το πρόβλημα...μπορω να το αντιμετωπίσω χωρίς κιάλλο format?

Ελενξε την Registry για EnableBigLba.

Εαν δεν βρεις καμια καταχωρηση κατεβασε και τρεξε αυτο..

ftp://ftp.ocs.ru/pub/reklama/HDD/EnableBigLba.exe

Link to comment
Share on other sites

ωραίος, να κάτι που δεν ήξερα...αλλα κάτι δεν πάει καλά όταν ανοίγω το Link πετάγεται αυτο εδω

88033563pa3.jpg

τι ακριβώς είναι αυτό που μου στέλνεις, θα μπορούσα να το κάνω χειροκίνητα?

Link to comment
Share on other sites

Αστο, εκει που το βρηκες ειναι.....αλλου, αυτο ειναι το αρχειο που κατεβασες.

Επειδη υποψιαζομαι οτι εχεις western digital κατεβασε αυτο και θα στα φτιαξει μονο του τα LBA http://support.wdc.com/download/index.asp?swid=1

Link to comment
Share on other sites

ααα κατάλαβα τι μλκία έκανα, αυτο είναι το αρχείο στο desktop...:p σοζ βλακεία μου...πες μου όμως τι γίνετε να μάθω κιόλας, τι είναι αυτό που μου έστειλες γτ δεν τον έβλεπα τον δίσκο...

Link to comment
Share on other sites

κι όμως όταν έτρεξα το setup μου λεει βρήκαμε έναν δίσκο μεγαλυτο από 137 θα αλλάξουμε το registry και θα κάνει restart, όλα μιά χαρά έβαλε το EnableBigLba αλλά ο δίσκος δεν άλλαξε...ΝΤFS είναι ο δίσκος άλλα κοίτα τι λέει αφτο το data lifeguard Tools (http://img232.imageshack.us/img232/9922/25027720dh8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.