Jump to content



Plextor dvd-r double layer (px750a) x8 θα γραψει?


Louris7

Recommended Posts

Καλησπερα!

Εχω το παραπαμω αντιγραφικο και το ερωτημα μου ειναι. Μπορω να γραψω σε double layer x8 +R οπως λεει ο κατασκευστης?...

Δοκιμασα με TDK, Intenso, Datawrite τιποτα. Μονο με 2,4x μπορω.

Χρησιμοποιω Nero 7.7.5.1.... Να φταιει το Nero?

Επισης εχω κατεβασει και το τελευταιο firmware....

Εψαξα και στη σελιδα της Plextor και βρηκα οτι τα Verbatim τα θεωρει συμβατα. Ειναι δυνατον μονο αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Ισως να φτεει και το Nero που εχεις..κατεβασε κανενα αλλο software η κατεβασε το nero 8...και δοκιμασε..η plextor ειναι πολυ καλη εταιρια..δεν πιστευω να μην το γραφει...εγω εχω το px-716a απο τα πρωτα που εγραφαν dual layer x16 και ειμαι υπερευχαριστημενος!! το εχω 3 χρονια και ουτε 1 προβληματακι δεν εχει κανει....

Link to comment
Share on other sites

Ισως να φτεει και το Nero που εχεις..κατεβασε κανενα αλλο software η κατεβασε το nero 8...και δοκιμασε..η plextor ειναι πολυ καλη εταιρια..δεν πιστευω να μην το γραφει...εγω εχω το px-716a απο τα πρωτα που εγραφαν dual layer x16 και ειμαι υπερευχαριστημενος!! το εχω 3 χρονια και ουτε 1 προβληματακι δεν εχει κανει....

Σε τι ομως δισκακια γραφεις? Τι μαρκα?..

Link to comment
Share on other sites

Σε TDK DVD-R 16x γράφω με το PX-750A σε ταχύτητα 16x, με το τελευταίο firmware.

Αφού έχεις δοκιμάσει πολλές μάρκες και έχεις και το τελευταίο firmware, δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να σε εμποδίζει... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Σε TDK DVD-R 16x γράφω με το PX-750A σε ταχύτητα 16x, με το τελευταίο firmware.

Αφού έχεις δοκιμάσει πολλές μάρκες και έχεις και το τελευταίο firmware, δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να σε εμποδίζει... :hmm:

Double layer?...Μιλαω για +R...

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... Να με συμπαθάς, αλλά είμαι εν μέσω πανελληνίων και λίγο κατεστραμμένος από το διάβασμα... :p

Σε DL κι εγώ 2.4x το πολύ έχω γράψει...

E δεν ειναι λιγο παραξενο αυτο?..x8 λενε οτι γραφει, και μετα απο καιρο βεβαια, το ειδα!..

Θα δοκιμασω και Verbatim να δω..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.