Jump to content



Προβλημα με νεο Pc


afracten

Recommended Posts

αγορασα τον εξης υπολογιστη:

e8400

1 hdd 500gb wd

1 hdd 160bg sg

msi 9800gtx 512mb

4gb ram patriot

evga 780i mobo

εχω το εξης προβλημα. οταν παιζω παιχνιδια, μετα απο λιγη ωρα, ι εικονα μενει η ιδια, και ενας παρα3ενος ηχος ακουγεται συνεχεια. δεν μπορω να το κανω restart, αλλα μονο να πατησω το power button για να σβησει. και οταν σβηνει ακουγονται 2 beep. oταν το 3εκινο, ακουγεται ενα beep, και η μικρη οθονη της μητρικης στην αρχη δειχνει διαφορους αριθμους, και μετα "FF", που σημαινει fully functional, αρα οκ με το hardware ετσι? δεν πιστευω να υπαρχει κανα προβλημα με κανα πυκνωτη, η αλλο ε3αρτημα. τι λετε να ειναι? :...:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι οι θερμοκρασιες.... γιατι καινουργιο μηχανημα ειναι δεν μπορω να βρω να φταιει κατι αλλο εκτος απο τις θερμοκρασιες...Για την καρτα γραφηκων σου ειναι λιγο αρκετα 70 βαθμους νομιζω... δοκιμασε να βαλλεις καπως καποιο εφεδρικο ανεμηστηρακι να κατεβασεις την θερμοκρασια και δες αν θα σου ξανακολλησει....

Link to comment
Share on other sites

τι ηχος ακουγεται? η evga sto site της λεει οτι 2 beeps ειναι "Parity Circuit Failure". http://www.evga.com/articles/public.asp?AID=24. Ξανατσεκαρε τα ολα κ ριξε και μια ματια στο manual..επισης τι PSU εχεις?

toughpower 750watt thermaltake

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το psu που εχεις!

60-70 βαθμους εχεις στο cpu ή στην καρτα γραφικων? αν ειναι στην καρτα γραφικων δοκιμασε με το rivatuner να βαλεις το φουρφουρι της 9800gtx στο 100% και δες αν σου κανει παλι τα ιδια!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το psu που εχεις!

60-70 βαθμους εχεις στο cpu ή στην καρτα γραφικων? αν ειναι στην καρτα γραφικων δοκιμασε με το rivatuner να βαλεις το φουρφουρι της 9800gtx στο 100% και δες αν σου κανει παλι τα ιδια!

στην καρτα... "δοκιμασε με το rivatuner να βαλεις το φουρφουρι της 9800gtx" πως/???

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και στον τεχνικο και μου ειπε πως ειναι, τα χp το προβλημα, και οτι θα μου βαλει vista. Λετε να κανουν καμια διαφορα τα vista?

βασικα ειχα κανει τα πειρατικα xp που ειχα update, και μου ειπε οτι ειναι λογω των updates ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.