Jump to content



38 βαθμοί είναι καλά?


el.greco.1978

Recommended Posts

Έχω την asus p5e ws pro και επεξεργαστή q6600 g0.Το τρέχω στα 2.4 γκιγκα και με ρεύματα 1.14 βολτ.Παρόλο που είναι σταθερός ποια είναι η σωστή θερμοκρασία?Αυτή που πέρνω απ'ο κάθε πυρήνα μέσω του coretemp ή από το pcprobe ένα πρόγραμμα της ΜΟΒΟ που μου δείχνει την θερμοκρασία?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το core-temp όμως δείχνει την θερμοκρασία των πυρήνων και όχι την θερμοκρασία του επεξεργαστή σαν σύνολο.Τα όρια λειτουργίας του όσο αφορά την θερμοκρασία ποιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Καλησπέρα,τώρα που θα έρθει και το καλοκαιράκι μπορείτε να μου προτείνετε την καλύτερη ψύκτρα αέρα για τον επεξεργαστή μου?Υπόψιν ότι τα ρεύματα δεν τα έχω στο αυτόματο και τα έχω ρυθμίσει στα 1.16 για 330χ9.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τώρα που θα έρθει και το καλοκαιράκι μπορείτε να μου προτείνετε την καλύτερη ψύκτρα αέρα για τον επεξεργαστή μου?Υπόψιν ότι τα ρεύματα δεν τα έχω στο αυτόματο και τα έχω ρυθμίσει στα 1.16 για 330χ9.

Aν θες το απολυτο Thermalright Ultra extreme με αναλογο τιμημα

αν θελεις κατι πολυ καλο αλλα οχι απολυτο καποια προταση της Xigmatek θα σε καλυψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.