Jump to content



9800GX2-9800GTX ή Ati?


Reselie

Recommended Posts

Μέχρι και δύο 8800 GT σε sli μπορούν να αποδώσουν το ίδιο η και σε ορισμένες περιπτώσεις καλύτερα απο μια 9800 GX2

και σε λιγότερο κόστος. Εαν δεν υπάρχει πρόβλημα για sli board και δεν υπάρχει και οικονομικό θέμα, τότε ακόμα καλύτερα δυο 9800 GTX για να μην πώ Triple sli. Οι drivers της Nvidia για sli εχουν φτιάξει αρκετά και με μια τέτοια λύση θα έχεις την μεγαλύτεροι ισχύ που μπορεί να εχει κανείς σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη σου αποψη, σεβαστη. Εγω προσωπικα, υποστηριζω μονο την τσεπη μου, οποια εταιρια μου προσφερει την καλυτερη value for money καρτα αναλογα με τις επιδοσεις που θελω να εχω, αυτην θα τιμησω :T:

Ετσι μπραβο...Ερχεσαι στα λογια μου και με καταλαβενεις...Θα προτειμουσα να παρω μια 3870Χ2 με 320 ευρω παρα να δωσω 450+ για μια 9800Χ2 που θα μου δωσει 10% -+ 5% επιδοσεις...

Aν η απόδοση μιας κάρτας εξαρτάτε απο τον θόρυβο που κάνει τότε ναι δεν είναι καλή.Για οτοιδήποτε άλλο φίλε μόνο μια δοκιμή θα σε πείσει.-

Μην αλλαζεις θεμα φιλε...Ελεγες οτι η 9800Χ2 ειναι η καλυτερη και απο τις νεες καρτες...Εγω απλα ενεφερα και τον θορυβο...Και ναι για μενα που εχω ενα παρα πολυ ισυχο κουτι παιζει ρολο...διοτι δεν θελω να την ακουω οταν παιζω καποιο παιχνιδι...και να μου σπαει τα @@ ....

Μπα, να περιμενει. Ασε που δεν θα εχει προβληματα με το scaling με την 9800GX2. Και σιγουρα δεν θα μπορει να παιζει Crysis Ultra High 1920x1200 με την GX2.

1)Δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να παιζουν 1920Χ1200...αλλωστε το Crysis ειναι το πιο βαρυ παιχνιδι...

2)Και με 10 frames λιγοτερα να παιζω παλι θα ειμαι ευχαριστιμενος

3)Μην λες κατι που δεν εχεις δει/δοκιμασει...διοτι μπορει να βγεις λαθος...

4)Οι drivers της Ati ειναι σκ@τ@...εχουν βαλθει να βγαλουν καλες καρτες χωρις drives

Οι 3870Χ2 δεν παιζουν στο 100% της αξιας τους διοτι οι drivers δεν μπορουν να τις παιξουν σωστα..:devil:

Υ.Γ: Ουφ..ξελαφρωσα..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο...Ερχεσαι στα λογια μου και με καταλαβενεις...Θα προτειμουσα να παρω μια 3870Χ2 με 320 ευρω παρα να δωσω 450+ για μια 9800Χ2 που θα μου δωσει 10% -+ 5% επιδοσεις...

Μην αλλαζεις θεμα φιλε...Ελεγες οτι η 9800Χ2 ειναι η καλυτερη και απο τις νεες καρτες...Εγω απλα ενεφερα και τον θορυβο...Και ναι για μενα που εχω ενα παρα πολυ ισυχο κουτι παιζει ρολο...διοτι δεν θελω να την ακουω οταν παιζω καποιο παιχνιδι...και να μου σπαει τα @@ ....

και το ξαναλέω.Είναι και θα είναι μέχρι τον ερχομό τον 9900gx2-4870χ2 η κάτι παρόμοιο που θα αργήσει όμως να βγεί.Αν δεν την παίξεις την συγκεκριμένη κάρτα δεν μπορείς να το καταλάβεις.Και τον θόρυβο που εσυ τον ανέφερες ος μείον στα παιχνίδια δεν ενοχλεί σχεδον καθόλου αυτό λεο.Που είδες οτι αλλάζω θέμα.

1)Δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να παιζουν 1920Χ1200...αλλωστε το Crysis ειναι το πιο βαρυ παιχνιδι...

2)Και με 10 frames λιγοτερα να παιζω παλι θα ειμαι ευχαριστιμενος

3)Μην λες κατι που δεν εχεις δει/δοκιμασει...διοτι μπορει να βγεις λαθος...

4)Οι drivers της Ati ειναι σκ@τ@...εχουν βαλθει να βγαλουν καλες καρτες χωρις drives

Οι 3870Χ2 δεν παιζουν στο 100% της αξιας τους διοτι οι drivers δεν μπορουν να τις παιξουν σωστα..:devil:

Υ.Γ: Ουφ..ξελαφρωσα..

1244

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο...Ερχεσαι στα λογια μου και με καταλαβενεις...Θα προτειμουσα να παρω μια 3870Χ2 με 320 ευρω παρα να δωσω 450+ για μια 9800Χ2 που θα μου δωσει 10% -+ 5% επιδοσεις...

Μην αλλαζεις θεμα φιλε...Ελεγες οτι η 9800Χ2 ειναι η καλυτερη και απο τις νεες καρτες...Εγω απλα ενεφερα και τον θορυβο...Και ναι για μενα που εχω ενα παρα πολυ ισυχο κουτι παιζει ρολο...διοτι δεν θελω να την ακουω οταν παιζω καποιο παιχνιδι...και να μου σπαει τα @@ ....

και το ξαναλέω.Είναι και θα είναι μέχρι τον ερχομό τον 9900gx2-4870χ2 η κάτι παρόμοιο που θα αργήσει όμως να βγεί.Αν δεν την παίξεις την συγκεκριμένη κάρτα δεν μπορείς να το καταλάβεις.Και τον θόρυβο που εσυ τον ανέφερες ος μείον στα παιχνίδια δεν ενοχλεί σχεδον καθόλου αυτό λεο.Που είδες οτι αλλάζω θέμα.

1)Δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να παιζουν 1920Χ1200...αλλωστε το Crysis ειναι το πιο βαρυ παιχνιδι...

2)Και με 10 frames λιγοτερα να παιζω παλι θα ειμαι ευχαριστιμενος

3)Μην λες κατι που δεν εχεις δει/δοκιμασει...διοτι μπορει να βγεις λαθος...

4)Οι drivers της Ati ειναι σκ@τ@...εχουν βαλθει να βγαλουν καλες καρτες χωρις drives

Οι 3870Χ2 δεν παιζουν στο 100% της αξιας τους διοτι οι drivers δεν μπορουν να τις παιξουν σωστα..:devil:

Υ.Γ: Ουφ..ξελαφρωσα..

και το ξαναλέω.Είναι και θα είναι μέχρι τον ερχομό τον 9900gx2-4870χ2 η κάτι παρόμοιο που θα αργήσει όμως να βγεί.Αν δεν την παίξεις την συγκεκριμένη κάρτα δεν μπορείς να το καταλάβεις.Και τον θόρυβο που εσυ τον ανέφερες ος μείον στα παιχνίδια δεν ενοχλεί σχεδον καθόλου αυτό λεο.Που είδες οτι αλλάζω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

και επιδεί βαριέμαι να ψάχνω κοίτα αυτό απο τον gorilako που και ψαχμένος είναι και δεν πέφτει και σε πατάτες όπως μερικοι μερικοί

http://www.hwbox.gr/showthread.php?t=1597

H απόδοση της RV770 PRO αναμένεται να είναι ελάχιστα πιο πάνω απο την 9800GTX, της RV770 XT λίγο πιο κάτω απο αυτή της 9800GX2, ενώ η R700(αρχές Σεπτέμβρη) μπορεί να τοποθετηθεί στην κορυφή της πυραμίδας με αρκετά καλύτερη απόδοση απο αυτή της 9800GX2 ! Βέβαια κανένας(σχεδόν κανένας) δέν ξέρει τι μας επιφυλάσει η νέα nVidia GTX280...αλλά θα μάθουμε σε περίπου 2 εβδομάδες !

Stay HWBoxed for more info...

Link to comment
Share on other sites

και το ξαναλέω.Είναι και θα είναι μέχρι τον ερχομό τον 9900gx2-4870χ2 η κάτι παρόμοιο που θα αργήσει όμως να βγεί.Αν δεν την παίξεις την συγκεκριμένη κάρτα δεν μπορείς να το καταλάβεις.Και τον θόρυβο που εσυ τον ανέφερες ος μείον στα παιχνίδια δεν ενοχλεί σχεδον καθόλου αυτό λεο.Που είδες οτι αλλάζω θέμα.

Μα ηδη λεγεται οτι η 280 θα την παταει την 9800Χ2 τι μου λες τωρα εσυ...Δες κανενα review...διαβασε τιποτα...μην τα πετας ετσι ξεκαρφωτα χωρις να ξερεις...γιαυτο ειπα σε προιγουμενο μου ποστ...Δεν εισαι καλα διαβασμενος! :shifty:

Εσυ Κατσε περιμενε την 9900Χ2 που ΕΙΝΑΙ ΦΗΜΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΩΡΙΣΕΙ κατι τετοιο και μετα ελα πες μου...

Οσο για την 4870Χ2 ? Σεπτεμβριο...Μεχρι τοτε θα δεις ΑΠΕΙΡΑ review στις νεες καρτες...ΑΠΕΙΡΑ score σε 3dmark's και

ΑΠΕΙΡΑ σχολια απο τα παιδια του lab και οχι μονο για τις συγκεκριμενες καρτες....

Υπομονη 2 βδομαδες....μονο αυτο εχω να πω...;)

Link to comment
Share on other sites

Μα ηδη λεγεται οτι η 280 θα την παταει την 9800Χ2 τι μου λες τωρα εσυ...Δες κανενα review...διαβασε τιποτα...μην τα πετας ετσι ξεκαρφωτα χωρις να ξερεις...γιαυτο ειπα σε προιγουμενο μου ποστ...Δεν εισαι καλα διαβασμενος! :shifty:

Ti ελεγες πιτσιρικο??

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3334&p=1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.