Jump to content



9800GX2-9800GTX ή Ati?


Reselie

Recommended Posts

Οπως λεει και ο τιτλος Ποια ειναι καλυτερη αγορα αυτη την στιγμη?

9800gx2

9800GTX SLI (Δυο καρτες)

Ati 3870 Crossfire(δυο καρτες)

Ati 3870x2

Να τονισω οτι ΔΕΝ με εδνιαφερουν τα φραγκα αλλα να ειναι οσο να εχω την καλυτερη δυνατη αποδοση(σε σχεση και με την μητρικη παντα..)

Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα λεφτα ειναι η 9800 και εξαλλου ο racer εχει δικιο ερχονται καλυτερες λυσεις σε λιγες μερες

Εκτος αν βεβαια εχεις μεγαλη αναγκη απο καινουργια καρτα γραφικων εδω και τωρα

Link to comment
Share on other sites

Παρε μια 8800GT,κρατα τα λευτα σου...Αργοτερα πουλα την 8800GT και τσιμπα μια απο τις καινιουργιες Ati/Nvidia οποιοα γ00σταρεις :cool:

Μην τα πεταξεις ετσι για μια 9800Χ2...Θα θες τις καινιουργιες μετα και θα χτυπας το κεφαλι σου :TD:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απο την καινούργια σειρά της nvidia που θα βγεί τώρα καμία κάρτα δεν θα χτυπάει την 9800gx2.

Παραπληροφορηση...Δεν Διαβασες καλα το μαθημα....:happy: Ηρθες Αδιαβαστος :tomato:

Link to comment
Share on other sites

κοντός ψαλμός όπως λένε +και στο χωριό μου φίλε.Για καλύτερη απο την 9800gx2 απο οκτώμβριο μεριά.(9900gx2)

Βρε παλικαρι...Τι ειναι αυτα που λες...? Εδω μιλαμε για ΤΡΕΛΕΣ επιδοσεις με τις νεες καρτες...και εσυ μου μιλας για 9900Χ2 ? που ειναι φημες οτι θα κυκλοφορισει ? Που τα διαβαζεις αυτα...Εχεις δει τα αναμενομενα specs των νεων καρτων ? εγω πιστευω οτι μια Ati 4870 θα την παταει την 9800Χ2...Ασε που η καρτα σου κανει σαν ελικοπτερο...και ειναι ζεστη σαν καλοριφερ...Μακρια Μακρια....:rant:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρι...Τι ειναι αυτα που λες...? Εδω μιλαμε για ΤΡΕΛΕΣ επιδοσεις με τις νεες καρτες...και εσυ μου μιλας για 9900Χ2 ? που ειναι φημες οτι θα κυκλοφορισει ? Που τα διαβαζεις αυτα...Εχεις δει τα αναμενομενα specs των νεων καρτων ? εγω πιστευω οτι μια Ati 4870 θα την παταει την 9800Χ2..Ασε που η καρτα σου κανει σαν ελικοπτερο...και ειναι ζεστη σαν καλοριφερ...Μακρια Μακρια....:rant:

Εδω πιστευω κανεις λαθος, συμφωνα με τα μεχρι τωρα στοιχεια, η 4870 θα αποδιδει περιπου οσο η διπυρινη 3870x2, για να ξεπερασει την GX2 θα πρεπει να βγει η 4870x2... Το θεμα ειναι οτι το παιδι το pc θα το φτιαξει τωρα (για εναν φιλο του απο οτι ειδα σε ενα αλλο thread), εφοσον λοιπον το παιδι ΜΠΟΡΕΙ να τα σκασει τα λεφτα, δεν νομιζω να μεινει παραπονεμενος και με την GX2, σε τι αναλυσεις θα παιζει πια? 1920 και ανω? (οχι οτι εκει δεν τα σπαει αλλα σου λεω για μελλοντικα) Εδω δεν μιλαμε για value for money λοιπον, πραγμα που σιγουρα δεν ειναι η GX2, αλλα για το πια ειναι η ισχυροτερη καρτα της αγορας αυτην την στιγμη που μιλαμε. Και αυτη δεν ειναι αλλη απο την GX2...

Link to comment
Share on other sites

Εδω πιστευω κανεις λαθος, συμφωνα με τα μεχρι τωρα στοιχεια, η 4870 θα αποδιδει περιπου οσο η διπυρινη 3870x2, για να ξεπερασει την GX2 θα πρεπει να βγει η 4870x2... Το θεμα ειναι οτι το παιδι το pc θα το φτιαξει τωρα (για εναν φιλο του απο οτι ειδα σε ενα αλλο thread), εφοσον λοιπον το παιδι ΜΠΟΡΕΙ να τα σκασει τα λεφτα, δεν νομιζω να μεινει παραπονεμενος και με την GX2, σε τι αναλυσεις θα παιζει πια? 1920 και ανω? (οχι οτι εκει δεν τα σπαει αλλα σου λεω για μελλοντικα) Εδω δεν μιλαμε για value for money λοιπον, πραγμα που σιγουρα δεν ειναι η GX2, αλλα για το πια ειναι η ισχυροτερη καρτα της αγορας αυτην την στιγμη που μιλαμε. Και αυτη δεν ειναι αλλη απο την GX2...

Πολλα λεγονται...Στην πραξη θα δουμε οταν κυκλοφορισουν....Εγω πιστευω πως θα σκισει η Ati...και ειμαι μαζι της...για τι μπηκε πολυ δυναμικα και ανταγωνιστικα στο παιχνιδι των high-end καρτων...και το αξιζει...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα λεγονται...Στην πραξη θα δουμε οταν κυκλοφορισουν...

Αυτο ξαναπεστο...

Εγω πιστευω πως θα σκισει η Ati...και ειμαι μαζι της...για τι μπηκε πολυ δυναμικα και ανταγωνιστικα στο παιχνιδι των high-end καρτων...και το αξιζει...:happy2:

Προσωπικη σου αποψη, σεβαστη. Εγω προσωπικα, υποστηριζω μονο την τσεπη μου, οποια εταιρια μου προσφερει την καλυτερη value for money καρτα αναλογα με τις επιδοσεις που θελω να εχω, αυτην θα τιμησω :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.