Jump to content



Μνήμες 1066 καλές ψάχνω.Λίγη βοήθεια


crio

Recommended Posts

Τις θέλω για να καταφέρω επιτέλους να λιώσω το cpu.Οι ΑΧΕ που έχω τώρα δεν θέλω να τις κάψω στα 1000+ αλλα για να τρέξω το cpu 9x500 -- 9x550 πρέπει να χιλιαρίσουν.Οπότε πάμε για 1000άρες που να πάνε μέχρι 1200.Ακούω γνώμες.Μέχρι 75€

Link to comment
Share on other sites

Τις θέλω για να καταφέρω επιτέλους να λιώσω το cpu.Οι ΑΧΕ που έχω τώρα δεν θέλω να τις κάψω στα 1000+ αλλα για να τρέξω το cpu 9x500 -- 9x550 πρέπει να χιλιαρίσουν.Οπότε πάμε για 1000άρες που να πάνε μέχρι 1200.Ακούω γνώμες.Μέχρι 75€

550 FSB στην Abit???

Στην Abit ειναι δυσκολο να 1200αρισουν.(λίγα κοματια ip35pro το κάνουν και με συγκεκριμενεσ μνημες..Adata,balistix)

Αντε να εχεις τα 550-560 για καθε μερα.:TD:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, μου ξέφυγε ότι έχεις abit. Για μένα ήταν ένας βασικός λόγος που την απαρνήθηκα. Δοκίμασα 9 ζευγάρια μνήμες πάνω, μόνο οι crucial οι 800άρες (του Gomar) 1200ρησαν και πλέον δεν υπαρχουν με καλά τσιπάκια. Οι άλλες όλες πήγαν max 1134...

Link to comment
Share on other sites

Oι 800άρες. Αυτές δεν μου έπαιξαν καν 1066. Βασικά είχαν πρόβλημα αλλά δεν είχε μετά άλλο ζευγάρι με micron. Οπότε και πήρα απλά 2X2gb μνημάκια μέχρι που άλλαξα την Abit.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν οι transcend που εχεις ειναι με το Ν εμενα στην P5KC που δεν τα παει καλα με τις μνημες ψηλα επαιξαν ~1180 με 2,2-2,3.Αν εισαι αποφασισμενος για crucial μονο απο το site της και αφου πρωτα ρωτησεις με mail αν εχουν τις double-sided.

Link to comment
Share on other sites

αυτες εδω λενε σιγουρα

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=1112937

Οσο γι αυτες που προτεινεις υποθετω ~550 πρεπει να παιζουν

edit

μολις παρατηρησα το ΕVP και κατι δε μου εκατσε καλα στη φραση :με Extended Voltage protection (EVP) για μεγαλύτερη αντοχή στο overclocking ώστε οι "φανατικοί" του είδους να μπορούν να τις χρησιμοποιήσουν χωρίς να ακυρώσουν την εργοστασιακή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.