Jump to content



Laptop + 3870x2


Gr_God

Recommended Posts

1) Laptop Acer Aspire 3003LMi

CPU : AMD Sempron 3000+ (στο cpu-z λέει 3100+) (1.8Ghz)

RAM : 2048MB (2x1024) DDR333/400 (το ένα 1024άρι είναι DDR333 και το άλλο Transcend DDR400)

HDD : Seagate 80GB IDE 7200rpm 8mb cache

DVDR : Mat****a UJ-840D Dual Layer

TFT : XGA 15.0"

VGA : SiS M760GX

WLAN : D-Link 802.11g PCMCIA Card

LAN 10/100, Modem 56K, 3xUSB 2.0

To laptop είναι σε άριστη κατάσταση, αν εξαιρέσουμε κάποια ραγισματάκια στο πίσω μέρος της οθόνης εκεί που συνδέεται με το υπόλοιπο laptop, δηλαδή στους "μεντεσέδες" της πόρτας που ανοιγοκλείνει, τα οποία λογικά οφείλονται σε κακή ποιότητα κατασκευής εκείνου του σημείου από τη μαμά-εταιρεία, καθώς έγιναν κατά την πρώτη βδομάδα αγοράς του. Το λειτουργούσα κατά 99% σε ρεύμα ΧΩΡΙΣ τη μπαταρία συνδεδεμένη, οπότε και δεν μπορώ να ξέρω πόσο κρατάει η μπαταρία ακριβώς. Ζήτημα να την φόρτισα και να την χρησιμοποίησα 3 φορές. Πάντως είναι "μικρή" καθώς απ'ότι είδα σε sites δίνουν 1.5 ώρα...

Για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει και tutorial για αναβάθμιση της CPU του συγκεκριμένου laptop με κάποιον της σειράς Turion MT, δηλαδή τους μονοπύρηνους 64μπιτους χαμηλής ενέργειας.

Έρχεται με ό,τι λειτουργικό θέλετε. Αυτή τη στιγμή φοράει Windows Vista Ultimate 32bit SP1, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχουν οδηγοί για το modem για τα vista. Όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά.

Ο δίσκος είναι εντός εγγύησης από e-shop, μέχρι τις 4/11/2011. Υπάρχει η απόδειξή του.

Τιμή : 200 ευρώ + Δώρο μια τσάντα μεταφοράς SOLD!!!!

2) Sapphire Radeon HD3870X2 1GB

Στο κουτί της με απόδειξη αγοράς από Πλαίσιο, αγορασμένη 27/3/08. Δίνεται 200 ευρώ.

PM στον wacko_gr2004. Εγω δεν θα απαντησω σε μηνυματα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.