Jump to content



Δεν ανοίγει το pc! Tρια συνεχόμενα μπιπ και επανεκκινεί ξανα..


nickthegreek

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Ενω ακουγα μουσική σημερα το πισι κόλλησε. Το έκλεισα απο το κουμπί. Πηγα να το ξανανανοίξω αλλα τιποτα. Ακουγονται τρια "μακριά" μπιπ και μετα το πισι επανεκκινεί μονο του. Μητρική εχω μία της gigabyte P35-DQ6.

Διαβασα στο μανουαλ και λεει "Continuous long beeps" --> Graphic card not inserted properly. Tην εβγαλα και την ξαναέβαλα την καρτα γραφικων αλλα πάλι τίποτα. Εκανα και clear CMOS μηπως παιξει αλλα πάλι τιποτα. Επισης το ειχα και εκτός ρευματος κανα 10λεπτο αλλα και πάλι.

Τι μπορεί να συμβαίνει? Καρτα γραφικών?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Arxige basika bgale tin karta grafikwn kai fisa toso to slot pou mpainei i karta oso kai tin karta tin idia kai koita na tin baleis kala wste na patisei swsta mesa sto slot!!! Episis kane kai to idio me tin ram pou exeis fysa kai ayta ta slot an kai an htan problhma ths RAM:computer::computer::computer::computer: tha akouges ena stathero mpip. To pio pithano einai i karta kai den pataei swsta!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Τελικά ηταν η ram. Τις πήγα στο πλαισιο και μου τις αντικατέστησαν χωρίς πρόβλημα. Μάλιστα αντι για 2 gb που είχα μου έδωσαν 4 ! Τωρα πλέον ολα ειναι οκ. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.