Jump to content



Νεα συνθεση


andreas7

Recommended Posts

καλο φαινεται!

αλλα θα προτεινα αυτη τη μητρικη http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977721&product=1118803

και αυτο το τροφοδοτικο

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1031511

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την p5k για πιθανό cf αργότερα.Τώρα psu έβαλα το 620 γιατί είναι modular και διάβασα για προβλήματα στον ανεμιστήρα στη σειρά ΤΧ.Το 650 είχα βάλει στην αρχή

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον συνονοματο για την P5Q, καλυτερα να πας σε P45... Αν θες crossfire, κανονικο, χωρις να παιζει η δευτερη σε x4 (dual x16 δηλαδη) πρεπει να περασεις σε x38-x48, ενδεικτικα απ'τις φτηνοτερες λυσεις (P5E) ειναι αυτη, ξεφευγει ομως λιγο σε κοστος... Οσο για psu, παρολο που εχω το 650ρι της Corsair και δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο, θα σου προτεινα καθαρα λογο ευκολιας modular το 620ρι που δεν εχει να ζηλεψει σε πολλα το 650ρι...

Link to comment
Share on other sites

προτεινα το αλλο γιατι ειναι με 1rail...

Οτι ειναι λιγο πιο "δυνατο" ειναι, και ενα rail στα +12V εχει, και καποια παραπανω Amber γενικα, απλως η αληθεια ειναι οτι το modular βολευει πολυ.. Ειναι καθαρα στην κριση του "αγοραστη" αυτο, οτι αποφασισει ο ιδιος... Και τα δυο παντως ειναι σκυλια και δεν προκειται να εχει παραπονο πιστευω...

Επισης για μνημες (αν δεν σε πειραζει να ανεβεις λιγο σε κοστος) κοιτα και αυτες, τα υποστηριζει που τα υποστηριζει τα 1066 η μητρικη σου... Αν θες να κοψεις απο καπου σκεψου να αρκεστεις στον 8400 καθως γλυτωνεις ενα 50ευρω για 160 μολις Mhz. Gpu και σκληρος αριστες επιλογες, για το κουτακι δεν ξερω... 125 για NZXT μου φαινονται πολλα, να'ταν κανα Lian Li τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Το motherboard θα αλλαχθεί με το P5Q.Το pc δεν είναι δικό μου είναι ενός φίλου.Του πρότεινα το Stacker αλλά δεν του άρεσε.RAM τις dominator είχα στο μυαλό μου αλλά ξεφεύγει όλο το σύνολο μετά (ήδη είμαι πάνω από το όριο) και δεν τις έχει και το πλαισιο.Έχω μια απορία, τι είναι καλύτερο πιο σφιχτά timmings η περισσότερα mhz?

Link to comment
Share on other sites

οι δικες μου corsair παιζουν 1100 με 5-5-4-13 με μαμα ρευμα(2.1V)

Προτεινω μητρικη P5E X38....γιατι θα παρεις Ati καρτα και καλο ειναι να σκευτεις οτι ισως στο μελλον αγορασεις αλλη μια ωστε να κανεις CF...ας εισαι καλυμενος απο τωρα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν σίγουρο το cf θα έβαζα την p5e άλλα προτίμησα να του βάλω καλύτερο κουτί τελικά, το THERMALTAKE VH6000BWS ARMOR+ αν και είναι 20.8kg! Οι δίκες μου παίζουν στα 1066 με 4-4-4-12 με 2.1V (cellshock 1000).Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις προτάσεις τον παραγγέλνω αύριο

Link to comment
Share on other sites

Οι δίκες μου παίζουν στα 1066 με 4-4-4-12 με 2.1V (cellshock 1000).

Οι μνημες σου ειναι με micron...οι δικες μου με powerchips...Δεν ειναι το ιδιο...:tw:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις προτάσεις τον παραγγέλνω αύριο

Τι παραγγελνεις τελικα ?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα είναι ενός φίλου όπως είπα πιο πάνω παιδιά δεν είναι δικό μου.Έχω την p5e και δεν έχω κανένα παράπονο άλλα δεν ήθελε να δώσει παραπάνω χρήματα.Τώρα για τον seagate δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω γιατί έχω διαβάσει διάφορα, αλλά τον έχω και εγώ και μου κάνει το εξής ,όταν ξεκίνα το pc μου κάνει ένα θόρυβο (κζικ) αλλά και στα windows μέσα πχ όταν ανοίγω ένα rar κάνει τον θόρυβο κολαει για 1-2 sec και μετά ανοίγει.Σαν να έχει χτυπήσει.Έκανα τεστ με το seatools και έκανε pass και στο long και στο short.Αυτός ήταν και ο βασικός λόγος που του έβαλα τον wd, αν και αποτι είδα δεν έχει διαφορά στις επιδόσεις και 140gb περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.