Jump to content



Δεν μπορώ να βάλω xp στο laptop μου


morius

Recommended Posts

πως το κάνω ρε συ αυτό;

Έχω τους drivers σε αρχείο που τους κάνει κατευθείαν extract σε δισκέτα. τι να κάνω μετά πως να τους περάσει μέσα;

κάντους copy απο την δισκέτα σε ένα φάκελο στο PC σου και μετα καντούς embed στο cd που θα φτιάξεις με το Nlite.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά στο που βρίσκεται το πρόβλημα :unsure:Κλικ

Βάλτα όλα είναι πολύ μικρά σε μέγεθος ούτος η άλλος... Απο εκεί και πέρα στην εγκατάσταση των windows το Plug n' Play θα εγκαταστίσει τον σωστό Driver...

Link to comment
Share on other sites

Λες να το κανω έτσι; Να τα βάλω όλα θα πιάσει η θα κάνει χαζομάρες πάλι;

Όταν τα βάλω όλα ρε συ δεν θα τα κάνει όλα εγκατάσταση; αφού θα κάνει εγκατάσταση και άλλης μάρκας δισκους:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Λες να το κανω έτσι; Να τα βάλω όλα θα πιάσει η θα κάνει χαζομάρες πάλι;

Όταν τα βάλω όλα ρε συ δεν θα τα κάνει όλα εγκατάσταση; αφού θα κάνει εγκατάσταση και άλλης μάρκας δισκους:hmm:

οχι δέν θα κάνει.. φαντάσου ένα preinstallation Kit με πολλούς drivers, το plug n play των windows εγκαθιστεί αυτούς που πρέπει..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά δεν βγάζω άκρη.

Λοιπόν το έκανα και αυτό, έβαλα όλους τους drivers έφτιαξα το δισκάκι και πάλι όταν κάνω το format μου εμφανίζει την μπλε εικόνα που έχω ανεβάσει πιο πάνω τι γινεται; τι είναι αυτο το matriχ που μου ζητάει:rant::rant::rant:

Link to comment
Share on other sites

πατα f2 οταν κανη boot και μπες στο bios και αλαξε τον δισκο απο achi να τον κανεις ide mode στο ξαναεγραψα και πιο πανω :slap::tongue:

Αλλάζει σε τίποτα μετά η ταχύτητα του;

Εγώ όμως θέλω να το έχω παράλληλα με τα vista. όταν θέλω να μπω με vista θα μπαίνω πάλι να το αλλάζω

Link to comment
Share on other sites

εμείς στο service πάμε στο site της εταιρείας και κατεβάζουμε τους κατάλληλους drivers και δημιουργούμε ένα original cd των xp με sp3+drivers. έτσι κάνει κανονικά εγκατάσταση των xp. η φάση είναι ότι το κάνουμε συχνά και δεν χρειάστηκε ακόμα να αλλάξουμε τίποτα μέσα από το bios χωρίς να διαφωνώ με αυτό που είπε ο tsan

Link to comment
Share on other sites

Και ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ τα κατάφερα!!!

Έβαλα επιτέλους xp δεν το πιστεύω ρε παιδιά!!!

10000 thnx στον AGRIMI που με βοήθησε. Χωρίς αυτόν ακόμα θα πάλευα. thnx ρε φίλε!

Παίδες κάτι ακόμα, ποιο είναι το αντίστοιχο του nLite που ενσωματώνεις προγράμματα με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα!!

Τώρα στα xp δουλεύουν όλα μια χαρά το laptop πετάει αλλά υπάρχει ένα μικροπροβληματάκι. Δεν μου δουλευουν τα πλήκτρα που έχει στο πλάι για Play - pause κτλ ξέρετε κάτι για αυτά???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτι ακόμα!!

Τώρα στα xp δουλεύουν όλα μια χαρά το laptop πετάει αλλά υπάρχει ένα μικροπροβληματάκι. Δεν μου δουλευουν τα πλήκτρα που έχει στο πλάι για Play - pause κτλ ξέρετε κάτι για αυτά???

Δεν είμαι σίγουρος αλλά μήπως πρέπει να εγκαταστήσεις το Αcer Empower Technology & Utilities?

Είμαι κι εγώ στην αναζήτηση XP αλλά αυτά που διαβάζω για την όλη διαδικασία με φοβίζουν.

Εγώ έχω το Acer Aspire 8920G.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.