Jump to content



Water Cooling it is!


Jerry007

Recommended Posts

Απλα τους φοβάμαι αυτους στα Χανιά θα τους το δώσω,θα το στείλουν και θα γίνει κώλος θυμάμαι το τελευταίο μου pc γύρισε απο το service γεμάτο μπαρούλες.

Θα πάω σήμερα να πάρω ενα dremel και θα δολοφονήσω τα παλιά μου κουτιά :hehe:

σε κάνα μήνα που θα την βάλω μπορεί κάποιος να μου δείξει περίπου πώς θα πρέπει να κάνω τον πάτο του κουτιού?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Εαν όμως αντί για το Stealth GT III βάλω λέμε ενα GTX III το ψυγείο δεν θα ακουμπάει στο πάτωμα?

το ψυγειο θα το βαλεις απο την εσωτερικη μερια του κουτιου...οχι απο την εξωτερικη... :whip:

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Steve το φτιάξαμε το πρόβλημα,δώσαμε παραπάνω ρεύμα στον επεξεργαστή και τον σταθεροποιήσαμε :tongue:

Χθές μετά απο πολύωρες προσπάθειες και ατελείωτες ώρες στο Orthos ο 8400 σταθεροποιήθηκε στα 1,42 :fist:

Καλά να δώ αστάθεια στην προπόνηση…:hi: Και θα σου σπάσω το κεφάλι… :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μα άμα είναι να το βάλω απο την εσωτερική γιατί να κόψω τον πάτο?

για να βγαινει ο αερας....αμα ηταν ετσι τι σοι δουλεια θα εκανε το ψυγειο αμα δεν ειχε φορα ο αερας αναμεσα στα fins του...να κολαγε ο αερας στον πατο ?:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Οπώτε έχουμε και λέμε:

CPU Block:EK Waterblocks CPU Waterblock Supreme - Plexi

GPU Block:Θα περιμένω να ξαναφέρει το plaisio EK Full Body η αν μου προτείνετε κάποιο απο το πλαίσιο ακόμα καλύτερα

Pump:Swiftech MCP655 12V

Radiator:Black Ice GT Stealth III

Reservoir:Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο???

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την στιγμή του φοράω ροδάκια γιατί το "κυλάω" συχνά στην τηλεόραση οταν είναι να δώ HD ταινιούλες.

Οπώτε να πάω για GT ή GTX θα γίνει έτσι και αλλιώς ή modα με το dremel

Link to comment
Share on other sites

:OT:

Συγγνώμη κιολας αλλα παρακαλώ να μην λεμε πράγματα που δεν γνωρίζουμε. Με Η/Υ ασχολούμε γενικά απο τα 4 και σοβαρά απο τα 10. Στα 13 για πρώτη φορά ήρθα σε επαφή με το case modding και μετα από δυο μήνες ανοιξα το πρώτο παράθυρο με dremel. Δεν είναι και πυρινικη φυσική. Σταθερό χέρη, μασκα αναγκαστικά για να μην πεταχτή κανα δισκάκι στο μάτι και πολύ υπομονή. Στην τελική το κόψιμο που θέλει να κάνει δεν είναι και τόσο δυσκολο μην υπερβάλουμε.

:OT:

:sorry:

Τώρα για την υδροψυξη:

Ότι είπες εκτός από το water block της gpu και το radiator. Κατά την αποψή μου καλύτερα να πας σε Swiftech MCW60-R γιατί με τα fullbody την παντρέυεσε την καρτούλα και σε 3 Thermochil PA.3

Reservoir πάρε το μικρό της EK

Link to comment
Share on other sites

Κάθε παιδί στα 4 του έχει άλλη ασχολία.Εγώ έπαιζα μια με πανάρχαια κονσόλα ούτε π ξέρω τι ήταν.

Απλα εσείς οι μεγάλοι υποτιμάτε τα παιδιά της εποχής.Απο οτι φαίνεται δεν παίζουμε όλα απλά playstation :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε βγεί λίγο off topic....

Έχουμε και λέμε:

CPu Block:EK Waterblocks CPU Waterblock Supreme - Plexi

Pump:Swiftech Αντλία MCP655 12V

Radiator:Black Ice GT Stealth III

GPu Block:Θα βάλω τα χριστούγεννα και ίσως πιο νωρίς νεα κάρτα,να πάρω τώρα ενα για την 8800 και να το αλλάξω τότε ή υπάρχει κάποιο που να υποστηρίζει τις καινούργιες κάρτες?

Αν πάρω τώρα σκέφτομαι:Swiftech Waterblock VGA MCW60-R

Ρακόρ:EK Waterblocks High flow fittings 1/2" ID G1/4

Σωλήνες κτλ κτλ:

PrimoChill

Tubing Primoflex Pro 1/2" ID 3/4" OD UV Blue

PrimoChil Ice-Clear Υγρό

PrimoChill Anti-Kink Coil 3/4'' - Uv Orange

PrimoChill PC Ice Dye Bomb - UV Blue

Θα μου πεί κάποιος για το gpu block?Και ακόμα μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω reservoir?

Link to comment
Share on other sites

gpu block απο ΕΚ δες

τανκ ότι σε βολεύει στο σύστημα σου

εμένα με βολεύει αυτό http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=WaterComponentCooling&cp_id=143259 bay τον μηχαλη τον βολεύει αυτό http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=WaterComponentCooling&cp_id=143255 και οι 2 έχουμε cosmos S case

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.