Jump to content



My first case mod


Jerry007

Recommended Posts

Καλησπέρα,δεν έχω τι να κάνω τέτοια ώρα(όχι δεν νυστάζω :p)

Έχω ένα mid κουτάκι όχι τίποτα το ιδιέταιρο,που φιλοξενούσε παλιά το κατεβαστήρι μου που τα'φτισε.

Σκέφτομαι αύριο που θα πάρω το dremel να κάνω την πρώτη μου προσπάθεια μήπως και το κάνω καλύτερο-ομορφότερο(που δεν το βλέπω).Ε και να το χαλάσω δεν θα κλάψω κιόλας,καλυτερα να διαλύσω αυτο που δεν κάνει πάνω απο 30Ε και να μάθω,παρά να πάρω το Stacker που το χρυσοπλήρωσα και να το κάνω ***ανα.

Αυριο θα έχω φωτογραφιούλες του θύματος.....κουτιού ήθελα να πώ:p μιας και τώρα είναι πολύ αργά για να τις τραβήξω.

Περισσότερο θέλω να το φτιάξω για να αρχίζω να μαθαίνω σιγά σιγά απο case modding.

Για το βάψιμο του,μπορώ να χρησιμοποιήσω spray?

:OT:Κάνω Graffiti :OT: οπώτε ξέρω να τα χρησιμοποιώ αρκετά καλά.Θα μπορούσα να το βάψω με montana hardcore,που κάνουν για όλες τις επιφάνιες??

Link to comment
Share on other sites

So this is "IT":hehe:

p1010815jz2.jpg

p1010816us1.jpg

p1010817al2.jpg

p1010818qd3.jpg

p1010819dv8.jpg

p1010822pv4.jpg

Ακόμα στα χρώματα του πατέρα μου βρήκα τα παρακάτω:

p1010823rc3.jpg

Βερνίκια:

Mobilac:Βερνίκομα αυτοκινήτων και μεταλλικών επιφανιών.

Verolac:Ντουκόχρωμα(τι είναι αυτό?)Για βερνίκομα μετάλων-ξύλων

Αστάρι:

ΒΙΒΕΧΡΩΜ:Αυτοκινήτων και μετάλλων--->Θα κάνει δουλειά για αυτο που θέλω?

Επειδή ήταν κάπως λερωμένη η συσκευασία και δεν μπορούσα να διαβάσω,καταρχήν είναι φυσικό να έχει ενα λαδί-χρυσό χρώμα?Και ακόμα πως το χρησιμοποιώ?

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση μου μην βάλεις πινέλο... Αν δεν έχεις "πιστόλι" για τα εν λόγο χρώματα πάρε σε σπρέι...

Όπως είπε και ο Jason προτείμησε Montana, δοκίμασα και εγώ σε μαύρο ένα και δεν έχει καμία σχέση με κάτι άλλα American κάτι που έπερνα...

Link to comment
Share on other sites

το αστάρι βρίσκετε σε μορφή spray σε χρωματοπωλεία σε άσπρο γκρι και μαύρο διαλέγεις και παίρνεις μετά από το montana (εγώ αυτά σου προτείνω και όχι πινέλο γιατί θα κάνει γραμμές πάνω στο κουτί και δέν θα είναι όμορφο) θα βάλεις και βερνίκι για να κάτσει το χρώμα καλλίτερα (αν θες το κανεις ):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αντι για Hardcore χρησιμοποίησα nitro 2G που είναι φτιαγμένο για να κάνεις backround σε όλες τις επιφάνιες και έδεσε αρκετά καλά με το μώβ που είχα βαλει αρχικά οπώτε έχω αποτέλεσμα μια ωραία απόχρωση :D

Μιας και σε λίγο θα πάρω το Dremel τι θα μου προτείνατε να δοκιμάσω να του κάνω :D

Link to comment
Share on other sites

Toυ dremel?:laughing:

Κάνε του τρύπες να περάσουν τα καλώδια από πίσω εκτός αν μπορείς να τα περάσεις ήδη...

Θα δεις ότι το dremel θα σε βοηθήσει πάρα πολύ και σε άλλες δουλειες,,,όχι μόνο για modding...

Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται και μέσα τρίψιμο αστάρωμα 2 χερια περιμένεις 3 ώρες περίπου για το κάθε χέρι μετά 2 χερια μπογιά περιμένεις πάλι 3 ώρες και βερνίκι για να μην σου φεύγει επειδή θα μπούνε βίδες μητρική coolers και λοιπά:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

JER μου εκανες πολυχρωμη την πολοικατια μου >.< εεεε?γρρρρ

εχω ιδεα να βαλεις 120φανακι μπροστα και να αλλαξεις τα power/restart με κατι αλλο και να τα βαλεις πανω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθές με το dremel έκοψα τα HDD trays και θα τα τοποθετήσω να "κοιτάνε" την πόρτα

Έτσι θα τρυπήσω την πόρτα και θα εγκαταστήσω 2 ανεμιστιράκια των 80cm με το fan guard τους να φυσάνε τους σκληρούς.Ακόμα θα τοποθετήσω αλλο ενα 12'αρη στην οροφή και έναν πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ένα ανεμιστήρα 12ρη καλύτερα για τους σκληρούς;)Εγώ θα σου πρότεινα να του φτιάξεις και ένα παράθυρο;)Εάν πρόκειται να κόψεις κομμάτια που έχεις βάψει,κάλυψε την επιφάνεια που θές να κόψεις (ολόκληρη) με μονωτική ταινία και κόψε με αυτήν κολλημένη επάνω,ώστε να μην χαλάσεις το χρώμα;)(γενικά αυτήν την διαδικασία είναι καλό να την κάνουμε σε όποιο κομμάτι κόβουμε,ώστε να μην δημιουργούνται σημάδια και ξέφτια,ειδικά εάν δουλεύουμε με σέγα)

Link to comment
Share on other sites

ισως λιγο ετεροχρονισμενα...θα προτινα για χρωματα belton αντι μοντανα...

συγκεκριμενα και οι 2 εταιριες απευθυνονται σε ατομα που κανουν graffiti ...συνεπως τα χρωματα χαρακτηριζονται απο υψηλη ποιοτητα.

τωρα προτινω belton γτ μετα απο δοκιμες προσωπικα με βολεψαν πολυ περισσοτερο ,αφου η πιεση της φυαλης ειναι πολυ καλη και το χρωμα πεφτει παρα πολυ καλα...

για τρεξιματα κτλ δεν το συζηταμε...

Link to comment
Share on other sites

μάλλον χαρτοταινία ήθελες να πεις Theovaz !!

και εγώ σου προτείνω καλλίτερα έναν 12ari και πιο πολύ στο λέω για θόρυβο γιατί άλλο είναι να έχεις 2 και άλλο ένα ανεμιστηράκι

Όχι μονωτική εννοούσα.Τέλος πάντων εγώ χρησιμοποιώ μονωτική , άν και δουλεύω με σέγα(ίσως με dremel να χρειάζεται χαρτοταινία που είναι πιο λεπτή)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.