Jump to content



Νεο πισι την γνώμη σας


VIL

Recommended Posts

Επι τέλους 'έφτασε η ώρα για αλλαγή μετά από 5 χρόνια για πέστε την γνώμη σας

Το πισάκι θα χρησιμοποιηθεί για παιχνίδια και διαδίκτυο τις απαντήσεις σας γρήγορα για να σφίξω την παραγγελιά:worship::worship::worship:

post-5523-1416073599,4576_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Για τον επεξεργαστή που έχω βάλει, βλέπω λίγο μακριά για τα παιχνίδια που θα γράφονται με απαιτήσεις τώρα για το τροφοδοτικό για αρχή καλό το βλέπω, για την ψήκτρα μπορείς να μου δώσεις το μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Psu με τόσα χρήματα μπορείς να κάνεις καλύτερη επιλογή νομίζω.

π.χ-->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=1030116

Η κορυφαία αερόψυκτρα θεωρείται πλέον αυτή-->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977719&product=1139096

αλλά ξεφεύγει λίγο στην τιμή. (υπολόγισε πως πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά και το φουρφούρι της).

Αν πας σε μία φθηνότερη λύση της Scythe, προτίμησε αυτή-->http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977719&product=1142976

(υπενθυμίζω επίσης πως θα χρειαστείς 64Bit λειτουργικό για να δουλέψεις 4Gb ram)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοιο κολλημα με τα chieftec τροφοδοτικά??

Eγώ θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο από πλαίσιο.

Αν όμως έκανες τον κόπο να πας απο e-shop

Με κλειστά μάτια εδώ

__

Οι μνήμες που διάλεξες είναι μια χαρά φυσικά :D

αλλά με λίγα λεφτά παραπάνω πας σε κάτι τέτοιο

που θα έχεις μεγαλύτερη άνεση στο Ο/c (αν κάνεις)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Liopyr έκανα τις αλλαγές σε τροφοδοτικό και ψήκτρα που μου πρότεινες.

Για το λειτουργικό ναι το ξέρω.

Άλλος κανείς ? παιδιά προσέλθετε για τις γνώμες σας

Link to comment
Share on other sites

jimakos21 διόρθωσε το 1 λινγκ γιατί δεν ανοίγει.

δέν έχω κώλυμα με τα chieftec απλά παρατήρισα τα στοιχεία που βγάζει και το έβαλα ρωτώντας πάντα την γνώμη σας

τώρα έβαλα το 750W CMPSU-750TXEU της Corsair

Πολύ καλό το THERMALTAKE W0131 TOUGHPOWER 850W NVIDIA SLI CERTIFIED αλλά πιό ακριβό και από e-shop αυτό που το βάζεις?

Link to comment
Share on other sites

Ωρε jimakos21 απαντήσεις από 3 καλές είναι δεν λέω αλλά αφού είμαστε 1013 να μήν πάρω την γνώμη από καμιά 10 ακόμα δέν βλάφτει, για αυτό μην μου παραπονιέσαι :innocent::hug::sorry:

Α αντί για το Κοσμος (είναι ακριβό το άτιμο) πιο προτείνεται? μεταξύ 80-110 ευρά?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φαίνεται φίλτατε junior-21- από ανεμισήρια καλά τα πάει, το έχεις δουλέψει καθόλου να μου πεις και κανένα κουσούρι? (εάν έχει):smoke:= περιμένω με αγωνία.

Link to comment
Share on other sites

Έχει άπλετο χώρο, άνετα παίζεις και με υδρόψυξη αν γουστάρεις κάποια στιγμή. Έχω το επόμενο stacker (830) αλλά το παλιό μου αρέσει καλύτερα.Από εμφάνιση διχάζει, εμένα πάντως μου αρέσει :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι gigabyte? :p

γιατί στα ίδια ακριβώς λεφτά είναι η Asus Rampage, και κάπου εκεί η μάχη χάνεται. Η Gigabyte προσωπικά δεν μου αρέσει για τα πολλά χρώματά της. Ως κάτοχος Rampage, της δίνω μια ψήφο γιατί με έκανε να ξεχάσω την IP35pro. Πραγματικά φοβερή μητρική, δεν μασάει πουθενά, ούτε στα καφριλίκια.

Vil, εγώ θα προτιμούσα Q6600:κλασσική αξία, φοβερή τιμή, πολύ καλό O/C :T:

Link to comment
Share on other sites

Ναι Q6600 65νμ αλλά από κατανάλωση,θερμοκρασίες ? Για αυτό προτίμησα τον Q9300 45νμ πιο δροσερός με λιγότερη κατανάλωση, και όχι μόνο δες παρακάτω

Core 2 Quad 6600

Socket

s775

Ταχύτητα Επεξεργαστή

2.40 GHz

Cache Memory L2

4MB x 2

Memory Bus Speed

1066 MHz

Αρχιτεκτονική

65 nmicron

Μοντέλο

Core 2 Quad Q9300

Socket

s775

Ταχύτητα Επεξεργαστή

2.50 GHz

Cache Memory L2

6MB

Memory Bus Speed

1333 MHz

Αρχιτεκτονική

45 nmicron

Αυτό το 4ΜΒχ2 στον 6660 τι είναι ρε παίδες?, (μην μου απαντήσετε Cache Memory L2) ναι αλλά το χ2 τι σημαίνει?

Α τι παστούλα να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.