Jump to content



LG TFT 26" W2600HP-BF από 919 στα 499!!!!


Recommended Posts

Οι 24άρες και 26άρες NEC σφυρίζουν, αλλα νομίζω στις τελευταίες τους εκδόσεις το διορθώσαν αυτό.

Για την LG είχε γράψει το prad οτι κάνει θόρυβο ('βζζζζ') οταν ειναι το brightness κάτω απο κάποιο σημείο, εγώ δεν έχω ακούσει κάτι (βέβαια δε μένω και στο πιο ήρεμο μέρος).

Ανεμιστήρες έχουν μερικές Eizo & Lacie γραφιστικές...

Link to comment
Share on other sites

Eστησα αυτί αλλά δεν ακούω το παραμικρό θόρυβο,,,,

Η κουφάθηκα εντελώς ή η οθόνη είναι αθόρυβη.

Βρε νομίζω ότι ψάχνετε ψίλους στα άχυρα...:mobile1:

Η οθόνη ακόμη και εαν είναι version 1 τα αξίζει τα λεφτά της.

Αρκεί να μη σας κουράζει η έντονη φωτεινότητα ακόμη και σε Brightness 0.

Aλωστε μπορείτε να κάνετε και διόρθωση ακόμη και από το CC της κάρτας γραφικών που έχετε... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βζζζζ.

Είναι Βουυυ.:p

Ανεμιστήρι είναι στανταρ. Με ανοιχτό PC και αυτί να στήσω δεν καταλαβαίνω τπτ. Με κλείστό όταν την βάζω μπρος το ακούω, ωσπου να καταλαβει ότι δεν έχει σήμα και να κανει power down...

Link to comment
Share on other sites

εγω με το καλιμπραρισμα του σαιτ που δωσατε δεν εβγαλα ακρη παντως δηλαδη δεν μπορεσα να τη ρυθμισω και να δω τα χρωματα ετσι οπως ισχυριζεται οτι πρεπει να φαινονται στο σαιτ

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδες!αγορασα κι εγω σημερα την οθονη και διαπιστωσα πραγματι εντονο banding(εμαθα τον ορο κι εγω μετα απο αυτη την αγορα).το κοκκινο ειναι οντως εντονο. το ευτυχημα ειναι οτι ο υπαλληλος μου προτεινε να ανοιξουμε την συσκευασια και να την δοκιμασουμε οποτε ησυχασα οταν δεν ειδα κανενα πιξελ να με <<χαιρεταει>>.δυστυχως ομως δεν μπορω να πω πως η μεταβαση απο την samsung 245b στην lg με αφησε αφωνο.σε δοκιμη με το <<ματι>> μαζι με την samsung 2693hm ενος φιλου εψαχνα με δυσκολια να βρω διαφορες εκτος απο το οτι η lg ειχε διαβαθμισεις στο χρωμα:weep:.εν τελει ελπιζω μετα το καλιμπραρισμα να βελτιωθει η κατασταση.

Έγινε επεξεργασία από mikelaggelos
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδες!αγορασα κι εγω σημερα την οθονη και διαπιστωσα πραγματι εντονο banding(εμαθα τον ορο κι εγω μετα απο αυτη την αγορα).το κοκκινο ειναι οντως εντονο. το ευτυχημα ειναι οτι ο υπαλληλος μου προτεινε να ανοιξουμε την συσκευασια και να την δοκιμασουμε οποτε ησυχασα οταν δεν ειδα κανενα πιξελ να με <<χαιρεταει>>.δυστηχως ομως δεν μπορω να πω πως η μεταβαση απο την samsung 245b στην lg με αφησε αφωνο.σε δοκιμη με το <<ματι>> μαζι με την samsung 2693hm ενος φιλου εψαχνα με δυσκολια να βρω διαφορες εκτος απο το οτι η lg ειχε διαβαθμισεις στο χρωμα:weep:.εν τελει ελπιζω μετα το καλιμπραρισμα να βελτιωθει η κατασταση.

η 2693 ειναι καλο μοντελο οπως και η 2493 αλλα ειναι και οι 2 ΤΝ

παιρνουν πολυ καλες κριτικες και οπως εχω ξαναπει ισως να αξιζουν τα λεφτα τους αν δεχτουν καλιμπραρισμα

δεν ειναι πολυ σωστο να τις συγκινουμε με ενα πανελ σαν το lg που ειναι sips

σε ποιο μαγαζι σουκαναν τετοια προταση?

λογικα ισως ειχε κενο στο ραφι οποτε σου λεει αν εχει προβλημα θα την κανω demo

αλλιως δενμπορο να καταλαβω τι θα την εκανε αν ειχε πιξελ

θα την γυρνουσε πισω?

οσο κ να χτυπιεται το εργοστασιο δεν την παιρνει πισω με ενα καμενο πιξελ κατα το ανοιγμα

ειναι μεσα στο iso και αυτο και δεν θεωρειται ελλατωμα οσο κ αν μας κανει εντυπωση...

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε πως αν ειχε καμενο πιξελ θα μου εδινε την demo που ειχε. τωρα τι θα εκανε την προβληματικη, δεν ξερω. λες να την εδινε αλλου? ελπιζω οχι.παντως επεμενε να παρω μια eizo 24'' με tn πανελ στα 499€.η συσκευασια ηταν ταλαιπωρημενη,ισως γι'αυτο σκεφτηκε να την ανοιξουμε.ολα αυτα εγιναν στο πλαισιο...

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε πως αν ειχε καμενο πιξελ θα μου εδινε την demo που ειχε. τωρα τι θα εκανε την προβληματικη, δεν ξερω. λες να την εδινε αλλου? ελπιζω οχι.παντως επεμενε να παρω μια eizo 24'' με tn πανελ στα 499€.η συσκευασια ηταν ταλαιπωρημενη,ισως γι'αυτο σκεφτηκε να την ανοιξουμε.ολα αυτα εγιναν στο πλαισιο...

οχι δεν κανουν τετοια στο πλαισιο

καλα σου φερθηκε , γιαυτο σε ρωτησα

αν ειχε πιξελ θα σουλεγε παρε το μοντελο απο το ραφι κ θα βαλω αυτη με το πιξελ στο ραφι

εξυπηρετηση σου κανει κ ειναι προς τιμην του

ε μετα θα το πηγαιναν στοκ χαουζ λογικα το καμενο

το ειζο το συγκεκριμενο δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο , αστο καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

ναι κι εγω δεν περιμενα τετοια κινηση,να΄ναι καλα ο ανθρωπος.ξερεις, απεφυγα το μεγαλο αγχος μεχρι να φτασω σπιτι να δω οτι ολα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με το SERVICE της LG μου είπαν ότι από Δευτέρα θα έχουν το Firmware και θα κάνουν δοκιμαστικά Upgrades.

Eαν όλα πάνε καλά από Τρίτη θα κλείνονται ραντεβού παραλαβής με Courier, θα αναβαθμίζονται και θα επιστρέφονται στους ιδιοκτήτες αναβαθμισμένες...

ΠΡΟΣΟΧΗ ....

Μη πετάτε τις συσκευασίες......

Θα χρειαστούν για την αποστολή....

Ελπίζω όλα να πάνε καλά... :T:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,η samsung2693 του φιλου που αναφερω πιο πανω εχει ενα κολλημενο πανω δεξια. δυκολευεσαι να το δεις ακομη κι αν το ξερεις. οταν σκας 500€ για οθονη και το βλεπεις, εε ξενερωνεις. αντε να την πουλησεις μετα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκατσε η μοναδική Dell 2007 στην πιάτσα με 2-3 καμένα κολλημένα subpixels. Ξενέρα όντως (450 έσκασα) αλλά στην πράξη δεν είναι πρόβλημα εκτός κι αν είσαι όλη μέρα στο Photoshop. Βέβαια αν μπορείς να το αποφύγεις.... γιατί όχι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.