Jump to content



In search of οθονη,case & cpu cooler


Kostas007

Recommended Posts

θελει να παρει ο ξαδερφος μου Pc και εχουμε καταληξει σε κατι τετοιο

<a  href=%7Boption%7Dhttp://imageshack.gr/files/bpib6kf68533wtv4xx8n.png' alt='bpib6kf68533wtv4xx8n.png'>

οθονη μαλλον την κλασσικη 2232BW της samsung,εκτος κι αν υπαρχει καμια εναλλακτικη,μιας και το πλαισιο την εχει 269...

ψυκτρα ελεγα την TX2 της coolermaster,αλλα δεν την εχει το πλαισιο

και κουτι ψαχνουμε πιο πολυ

κατι σε :μαυρο,με πλαινο τζαμι,με 12ρηδες ανεμιστηρες και οσο πιο κατω απο 100 ευρω γινεται

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ενα απο αυτα ειχα βαλει στο ματι...

τα εχεις δει απο κοντα?

Ναι...Για τα χρήματά τους είναι πολύ καλά πιστεύω.

Ωστόσο απ' αυτά εγώ θα διάλεγα το tempest.Πιο μουράτο κι έχει λιγότερη "πλαστικούρα".

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω είναι πράγματι εντυπωσιακά αλλά σχετικά μέτριας κατασκευής κουτιά. Πολύ μπλιμπλίκι για το τίποτα imo...τουλ έτσι μου φάνηκαν όταν τα είδα από κοντά. Το tempest είναι το καλύτερο από τα 4.

Εγώ θα σου προτείνω το all time classic PC-7 της lian li. Eίναι κλάσσεις πιο ποιοτικό από τα προαναφερόμενα, και μέσα στο budget σου.

Δίνωντας 6euro παραπάνω, το βρίσκεις και με παράθυρο.

Το βασικότερο πάντως είναι να πας να δεις από κοντά το κουτί που θέλεις, άσε το τι σου λέει ο κάθε παπάρας (σαν εμένα). Έχε υπόψιν σου επίσης πως ανάλογα το κουτί που θα επιλέξεις τελικά, αλλάζει και το ποια heatsink θα βάλεις, λόγω μεγέθους...

Link to comment
Share on other sites

Χμ....πάντα προτιμούσα το silver brushed aluminum που έχει περισσότερο, αλλά έχεις δίκιο. Η έκδοση με παράθυρο στο μοντέλο -B εξαντλήθηκε στο plaisio.

Πάντως θεωρώ πως δεν θα χρειαστεί μεγαλύτερο κουτί, σύμφωνα με τα περιφερειακά που βάζει ο φίλος πάντα.

Αν θέλει μεγάλο κουτί με παράθυρο και <100euro, προσωπικά θα πήγαινα στο antec 900.

Link to comment
Share on other sites

το lexa redline το πήρε ο γαμπρός μου και έχει πολλούς ανεμιστήρες, δεν κάνει θότυβο αλλά το γυαλιστερό μαύρο είναι να μην το ακουμπήσεις. από χώρους δεν λέει και πολλά αλλά χωράνε οι μακριές κάρτες. να ξέρεις οι διαστάσεις είναι μαζί με το πλαστικό που έχει από την πίσω πλευρά. δηλαδή το κουτί είναι 5 cm πιο μικρό στο μήκος. εγώ προτείνο tempest

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.