Jump to content



Πρόβλημα με drivers της ΑΤΙ.


armored

Recommended Posts

Δοκίμασες με μόνο τους display drivers ? αν όχι τρέξε τους μέσα από το CD , εξερεύνησε το CD και θα τους βρεις ως display driver set up ή exe κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά ή αν θέλεις αφού κάνεις εγκατάσταση τους drivers μαζί με το ccc μπες με safe mode και βγάλε από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων το ccc ή από το run -->msconfig--> βγάλε από την εκκίνηση το ccc .

Τέλος πάντων πιστεύω ότι θα την βρεις την λύση .

Ναι και Βάλε το ATI TRY TOOL και πες μας, αν και δεν νομίζω κάτι με τον αντάπτορα πρέπει να παίζει :)

Link to comment
Share on other sites

Ο αντάπτορας αν είχε πρόβλημα δεν θα έβλεπες εικόνα ούτε σε safe mode επομένως δεν είναι θέμα που έχει να κάνει με το μέρος μετά την έξοδο από την VGA , έχει να κάνει με drivers ή ίσος και με την ίδια την κάρτα (υποτίθεται σε όλα αυτά ότι η vga δουλεύει σωστα) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.

Μου έδωσαν μια καινούργια κάρτα πίσω(παντως καινούργια δεν είναι γιατί η συσκευασία είναι ανοιχτή)..Τέλος πάντων δουλεύει μια χαρά.Της πέρασα τους 8.9 drivers και στο cod4 βλέπω average πάνω-κάτω στα 40fps στα 1024x768 και 2χ antialiasing.Επίσης είδα ότι τα fps είναι πιο σταθερά και δεν κάνουν σκαμπανευάσματα.

Κοιτάξτε εδώ όμως πως δείχνει τις συχνότητες το gpu-z.(Δεν την κλοκάρισα την κάρτα)

Untitled-1.jpg

Είναι σωστά???

Επίσης έχω πρόβλημα με τον ήχο.

Μπαίνει συνέχεια αυτό το ati hd audio rear output.

Tο αλλάζω σε c-media wave device αλλά δεν αλλάζει.

Untitled-2.jpg

.

Link to comment
Share on other sites

ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες γιατί περνάει και ο ήχος απο την ΑΤΙ , θα έπρεπε όμως μέσα απο τις Ιδιότητες του Ήχου σου να μπορείς να επιλέξεις ποια θα είναι η έξοδος του ήχου ,ΑΤΙ ή c-media :X:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.